Uyuşturucuyla Mücadele İçin Devamsız Öğrencilere Ceza Verilecek

Denizli Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığıyla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, uyuşturucuyla mücadele için okula devamsızlıklarda öğrencilere ceza uygulanması kararı aldı.

Denizli Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığıyla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu, uyuşturucuyla mücadele için okula devamsızlıklarda öğrencilere ceza uygulanması kararı aldı. Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mürşit Koyuncu, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Veli Kılıçaslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu ile İl Müftüsü Mehmet Aşık katıldı.
Toplantıda, uyuşturucuyla mücadele için bir dizi karar alındı. Kararlarda, uyuşturucu madde satışında yoğun olarak yer alan sosyal gruplara eğitim verilmesi, meslek edindirme kursları düzenlenmesi istenirken öğrencilerin devamsızlıklarında cezai müeyyide uygulanmasına dair bir karara da yer verildi.

Kaynak: CİHAN

04 Şubat 2016 Perşembe 16:32

Hüseyin Namal, Ali Cergibozan, Şükrü Kocatepe, Denizli, Politika, Güncel