Vahide Gördüm Muhteşem Yüzyıl'a Hürrem Sultan oldu

Muhteşem Yüzyıl'ın yeni Hürrem Sultan'ı belli oldu. Muhteşem Yüzyıl'da Meryem Uzerli'nin yerine Hürrem Sultan rolünü Vahide Gördüm kaptı.

Güzel oyuncu Meryem Uzerli'nin 'Tükenmişlik Sendromu'na yakalanarak Almanya'ya gitmesinin ardından yerine kimin geçeceği büyük bir merak konusuydu. Meryem Uzerli'nin yerine Vahide Gördüm kamera karşısına çıktı...Tükenmişlik Sendromu yaşayan Meryem Uzerli'nin Almanya'ya dönmesinin ardından "Muhteşem Yüzyıl"da Hürrem Sultan rolünü Vahide Gördüm üstlendi. Gördüm, ilk kez bu akşam yayınlanacak sezon finalinde seyirci karşısına çıkacak.
İLK KEZ EKRANA ÇIKACAK

Yapımcı Timur Savcı'yla anlaşan Gördüm, ilk kez dizinin bu akşam saat 20.00'de yayınlanacak sezon finalinde seyirci karşısına çıkacak. Gördüm, yeni rolü için heyecanlı:
"Görevi devralmış gibi hissediyorum, heyecanlıyım. Umarım izleyici de keyifle izler" dedi.
Dizinin bu bölümünde; Hatice Sultan'ın planıyla kaçırıldığı anlaşılan Hürrem Sultan'ın nerede olduğu hakkında bir ipucu yakalayan Malkoçoğlu, izi takip edecek. Kaçırıldığı ve ölmediği bilinen Hürrem Sultan, saraya daha da güçlenerek geri dönecek. Ancak büyük bir acıyla karşılaşacak.

VAHİDE GÖRDÜM KİMDİR?

Vahide Gördüm İzmirli Yunan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Gördüm, lisede grafik okudu, daha sonra İktisat Fakültesine girdi ama aklı oyunculuktaydı. Sınavlarına girdiği 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Okul birincisi olarak bitirdiği DEU GSF Tiyatro Bölümü'nde, en büyük desteği hocası Özdemir Nutku'dan gördü. Mahallenin en güzel kızı olan Vahide, "ben evlenmeyeceğim" dedikten 2 ay sonra AST oyuncusu Altan Gördüm ile evlendi.
Okuldan mezun olunca eşiyle birlikte Ankara'ya yerleşti ve AST'a girdi. 1994'te kızları Alize dünyaya geldi. Daha sonra Devlet Tiyatrosu'nun teklifini kabul edip Adana'ya gitti. Vahide Gördüm 2003'de yayınlanan Bir İstanbul Masalı dizisindeki Suzan Kozan rolü ile televizyon dünyasına adım attı ve tanındı. Gördüm ailesi İstanbul'a yerleşti. Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rölüyle seyirci karşısına çıktı. 2006'da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor'la başrolü paylaştı. Vahide Gördüm, 2007 yılından beri Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırmaktadır.

Kaynak: Haberler.Com

19 Haziran 2013 Çarşamba 11:34

Meryem Uzerli, Muhteşem Yüzyıl, Hürrem Sultan, Vahide Gördüm, Medya