Vaka sayısının arttığı Diyarbakır'da tedbirlere uymayan çocuklar: Koronavirüs hiç umurumuzda değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayılarının arttığı iller arasında gösterdiği Diyarbakır'da, çocukların tedbirlere uymadığı görüldü. Süs havuzunda tedbirleri hiçe sayarak serinleyen çocuklardan biri, "Koronavirüs hiç umurumuzda da değil. Koronavirüs diye bir şey yoktur" dedi.

Türkiye'de birçok ilde Koronavirüs vakaları kontrol altına alınırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın işaret ettiği 5 ilden biri olan Diyarbakır'da ağır vaka sayısı artmaya devam ediyor. Vaka sayısının her geçen gün yükseldiği kentte vatandaşlar tedbirlere uymazken, çocuklar da virüsün umurlarında olmadığını söyledi.

Yeni normalleşme süreci devam ederken, Diyarbakır'da koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Vatandaşlar, bayram ziyaretleri, maskesiz dışarı çıkma ve sosyal mesafe gibi temel kuralları unutarak koronavirüs bulaşına davetiye çıkarıyor.

"KORONAVİRÜS HİÇ UMURUMUZDA DEĞİL"

Kurban Bayramı ve sıcak havaları fırsat bilen çocuklar ise Sur ilçesindeki Anzele Parkı'nda süs havuzunda koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak serinlemeye çalıştı. Çocuklardan Hasan Karagöz, sıcak havalardan bunaldıkları için Anzele Parkı'na geldiklerini söyledi. Karagöz, "Koronavirüs hiç umurumuzda da değil. Koronavirüs diye bir şey yoktur, çocuklar Anzele suyunu çok seviyor, Diyarbakırlılar da koronavirüsü takmıyor. Hava çok sıcak olduğu için bizde gelip yüzüyoruz" dedi.

AĞIR HASTA SAYISININ EN ÇOK ARTTIĞI İLLER ARASINDA

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda son üç günde ağır hasta sayısının en çok arttığı şehirlerin İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep ve Diyarbakır olduğuna dikkat çekmişti. Türkiye'de şimdiye kadar 4 milyon 800 bin 823 test yapılırken, 230 bin 873 vaka tespit edildi. Bu vakaların 214 bin 535'i iyileşti. 5 bin 691 kişi korona virüs nedeni ile hayatını kaybederken, ağır hasta sayısının 582 kişi olduğu belirtildi.

Vaka sayısının arttığı Diyarbakır'da tedbirlere uymayan çocuklar: Koronavirüs hiç umurumuzda değil - Son Dakika
Kaynak: İHA
01 Ağustos 2020 Cumartesi 16:56
YORUMLAR (18)
  • Arte : Avrupa medeniyet ulkelerinin pandemi surecinde neler yap ma) digini ds gorduk mdeniyet dediginiz ulkeker buyse lusk gemiletde kokteyl parti yapanlara ve de ulkede olan diger gelismelere satun ....
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Sevimm : Ne kadar cahilce yorumlar yapmıssınız asıl sizin kapasiteniz o kdr düşükki o kdr insanlıktan uzaksınız ki küçüvük cocugun söylediklerini alıp haber yapıosunuz ve gercekten pea okul okuma seviyniz nedir acaba merak ediyorum saçmalık abidesis resmen
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ADİLOŞ BEBE : MERVE DİYE BİR MADAM CORY FENERLİS DİYE BİR ALBERT EİNSTEİN VARMIŞ BUNLAR HER BULUŞU YAPMIŞLAR HABERİMİZ YOKMUŞ ANGUTLAR DİYARBAKIRDA VİRİSÜN ARTMASINA SEBEP TARIM, AYRICA TÜM GÖÇMENLER ( AFGANLI,İRANLI ) GEÇİŞ NOKTASI , BU ÇOLUK ÇOCUK KAÇ TANESİNİN COVİT 19 HABERİNİ ALDINIZDA YORUM YAPIYORSUNUZ BİLİP BİLMEDEN KONUŞAN KİBAR FEYZODAKİ FAŞO AĞA OLSUN AMA FEYZONUN DEDİĞİ ŞEKİLDE
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika