Vali Çiçek ve Kocatepe'den Antik Kent Ziyareti

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Heyetin incelemeleri - Muğla Valisi Amir Çiçek ve Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti ve doğal yapısını koruyan tarihi Bozüyük Mahallesi'nde incelemelerde bulundu Muğla Valisi Amir Çiçek ve Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti ve doğal yapısını koruyan Bozüyük Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Heyetin incelemeleri
- Muğla Valisi Amir Çiçek ve Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti ve doğal yapısını koruyan tarihi Bozüyük Mahallesi'nde incelemelerde bulundu
Muğla Valisi Amir Çiçek ve Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Yatağan ilçesinde bulunan Stratonikeia Antik Kenti ve doğal yapısını koruyan Bozüyük Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.
Muğla Valisi Amir Çiçek ve Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Yatağan ilçesinde düzenlenen Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) yönetim kurulu toplantısının ardından, Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi'ndeki UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine alınan Stratonikeia Antik Kenti ile dizi ve sinema filmleri için doğal film platosu olarak kullanılan tarihi Bozüyük Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.
Stratonikeia Antik Kenti'ni, antik kentin kazı başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ile birlikte gezen Vali Çiçek ve Kocatepe, antik kent ve buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Antik kent içerisinde yer alan bir bakır atölyesini de ziyaret eden Kocatepe'ye, üzerinde Muğla bacasının işlendiği bakır tas hediye edildi.
Heyet, daha sonra Bozüyük Mahallesi'ne giderek incelemelerde bulundu.
İncelemeler sırasında, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Engin Ocak, Emniyet Müdürü Emre Süel ve GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata da hazır bulundu.
24 Mart 2016 Perşembe 20:16

Muğla, Yatağan, Amir Çiçek, Şükrü Kocatepe, Kültür Sanat