Vali İpek 3. Köprü Çalışmalarını İnceledi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan ve Türkiye ile Irak'ı birbirine bağlayan Habur Sınır Kapısında 3. köprü için çalışmalara başlandı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan ve Türkiye ile Irak'ı birbirine bağlayan Habur Sınır Kapısı'nda 3. köprü için çalışmalara başlandı. Şırnak Valisi Hasan İpek, Habur Sınır Kapısı'na yapılacak 3. köprü inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Şırnak, Hakkari ile Irak'ın Duhok ve Erbil valileri arasında imzalanan anlaşma sonrasında üçüncü köprünün projesi hazırlanarak faaliyete geçirildi. Silopi'ye gelen Şırnak Valisi Hasan İpek, Habur Sınır Kapısı'na yapılacak 3. köprü inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Beraberinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Önder Uysal, Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Silopi Kaymakamı Suat Demirci, Şırnak İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Tuncay Bayraktar ile birlikte köprü ayaklarının temellerinin atıldığı yeri gezen Vali İpek, inşaatın durumu hakkında bilgi alıp çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Hasan İpek, Habur Sınır Kapısı'ndaki çalışmaları denetledikten sonra sonra Habur TIR Parkı'nda incelemelerde bulundu. Vali İpek, beraberinde İl Emniyet Müdürü Celal Sel ile birlikte Vali Yardımcısı Ali Arıkan'dan TIR parkının son durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Habur Sınır Kapısı trafiğini ve TIR parkı girişini rahatlatacak olan köprülü kavşak üzerinde de incelemelerde bulunan Vali Hasan İpek, daha sonra TIR şoförlerinin dinlendiği ve yemek yediği tesise geçti.

Vali Hasan İpek, burada tesisin mutfak kısmını ve restoranını gezdi. TIR şoförlerinin isteklerini dinlemeyi de ihmal etmeyen Vali İpek, Habur Sınır Kapısı'ndan geçen yıllara oranla artık daha hızlı geçiş yapıldığını ve şoförlerin dinlenmeleri için böyle bir tesisin yapılmasının önemli olduğunu ifade etti. - ŞIRNAK

Kaynak: İHA

27 Ocak 2015 Salı 11:14

Türkiye, Silopi, Şırnak, Hasan İpek, Yerel