Vali Kamçı Şehit Yıldırım'ın Mevlidine Katıldı

Vali Süleyman Kamçı, şehit Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım'ın Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesindeki baba ocağında okutulan mevlite katıldı.

Vali Süleyman Kamçı, şehit Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım'ın Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesindeki baba ocağında okutulan mevlite katıldı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve İsmail Emrah Karayel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile birlikte şehit evine gelen Vali Kamçı, şehit ailesi başta olmak üzere yakınlarına ve Mahalle sakinlerine bir kez daha başsağlığı diledi.
Vali Kamçı, devlet olarak her zaman şehitlerin emaneti olan ailelerin yanında olacaklarını belirterek, "Şehidimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Şehidimizin emanetlerine sahip çıkarak onun mezarında rahat uyumasını sağlamak bizlerin görevidir." ifadelerini kullandı.
Kamçı, şehit Mahmut Yıldırım gibi yiğit vatan evlatlarının asla unutulmayacağını, şehidin artık tüm milletin evladı olduğunu kaydetti.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mevlit programında dualar okundu.
Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım, Mardin-Diyarbakır kara yoluna teröristlerin yerleştirdiği patlayıcının askerlerin geçişi sırasında patlatması sonucu şehit olmuştu.

Kaynak: AA

24 Mart 2017 Cuma 10:21

Yenidoğan, Talas, Mahmut Yıldırım, Süleyman Kamçı, Politika, Güncel