Vali Oduncu: Şehrimize Gelen Gençler Birer Emanettir

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) güvenlik toplantısı, Rahime Hatun Toplantı Salonu'nda Vali Dr. Mehmet Oduncu başkanlığında yapıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) güvenlik toplantısı, Rahime Hatun Toplantı Salonu'nda Vali Dr. Mehmet Oduncu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, OKÜ'de eğitim gören gençlerin eğitimlerini güvenlik içinde sürdürebilmeleri için alınması gereken tedbirler görüldü.
Vali Oduncu, toplantıda yaptığı konuşmada, "Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde gerek eğitim gören gerekse yurtta kalan gençlerin güvenli bir şekilde eğitimlerine devam edebilmeleri için tüm güvenlik tedbirleri alınacak. Üniversite bölgesinde rahatsız edici ortamların ve herhangi bir gayrimeşru ortamın oluşmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz. Maddi yetersizlik nedeniyle bu tür ortamlara girmek zorunda kalan gençlerimiz varsa, biz onlara kesinlikle sahip çıkarız, çocuklarımızın herhangi bir yanlışlığa düşmelerine engel oluruz. Yeter ki haberimiz olsun, haberimiz olmadığı müddetçe bir şey yapma şansımız yok. Bu nedenle her kurum, gençlerimize, çocuklarımıza, kendi görev alanı açısından, duyarlı bir şekilde yaklaşmalı. Bu yaklaşımda 'eğer onlar bizim kendi evladımız olsaydı, devletin nasıl yaklaşmasını isterdik?' mantığı hâkim olmalı." diye konuştu.
Çocuklara ve gençlere sahip çıkacaklarını belirten Vali Oduncu, şöyle devam etti: "Özellikle şehir dışından gelen çocuklarımız Osmaniyemize birer emanettir. Bu çocukların başına herhangi bir hadise gelmemesi, huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Görevli arkadaşlarımızı belirlerken ‘şefkat’ duygusunu ön planda tutarak görevlendirme yapacağız. Tedbirlerimizi de bu çerçevede alacağız."
Toplantının devamında, Güvenlik Şube Müdürvekili İbrahim Çağrı Şentürk yaptığı sunumda; güvenliğin devamlılığının sağlanabilmesi, üniversite öğrenci yurtlarında ve yakın çevresinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi maksadıyla Fakıuşağı Mahallesi'nde şahıslar ile araçlar üzerinde ve Korkut Ata Üniversitesi çevresinde bulunan umuma açık yerlere şubat ve temmuz ayları arasında denetimler yapıldığını ve bu denetimler sonucunda herhangi bir suç ya da ihlal unsuruna rastlanmadığını ifade etti.
Toplantıda üniversite ve yurt civarında sürat yapan araç ve motosikletlerin tehlike oluşturduğunun gündeme gelmesi üzerine yola kasis yapılması, hız düşürme levhaları konulması; yurt ve TOKİ konutları arasındaki bölgede aydınlatmanın yetersiz olması nedeniyle tedbirler alınması; Yurtkur civarına yapılacak olan karakolun en kısa süre içerisinde yapılması, apart evler konuları gündeme geldi.
Vali Oduncu, toplantıda konuşulan tüm maddelerin karar altına alınması ve eğitim-öğretim yılı başlamadan önce güvenlik tedbirlerinin hayata geçirilmesi talimatını verdi. Toplantıya, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörvekili Prof. Dr. Sabri Ulukanlı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet Yüreklier, Yurtkur Müdürü Ersin Soytorun, Güvenlik Şube Müdürvekili İbrahim Çağrı Şentürk katıldı.

Kaynak: CİHAN

29 Ağustos 2014 Cuma 17:16

Osmaniye, Mehmet Oduncu, Yerel