Vali Orhan Düzgün'ün Eşi Gül Düzgün Vatandaşları Valilik Konutunda Ağırladı

Vali Orhan Düzgün'ün eşi Gül Düzgün, bazı aileleri Valilik Konutu'nda ağırlarken, 2 çocuğu tıp fakültesinde okuyan bir aileyi de evinde ziyaret etti.
/>Bayan Düzgün'ün halkla ilişkileri geliştirmek amacıyla başlattığı ziyaretler devam ediyor.

Vali Orhan Düzgün'ün eşi Gül Düzgün, bazı aileleri Valilik Konutu'nda ağırlarken, 2 çocuğu tıp fakültesinde okuyan bir aileyi de evinde ziyaret etti.

Bayan Düzgün'ün halkla ilişkileri geliştirmek amacıyla başlattığı ziyaretler devam ediyor. Küçükmustafapaşa Mahallesi'nde eklem rahatsızlığı nedeniyle uzun yıllardır çalışamayan eşi ile birlikte yaşamını sürdüren Aysel Keklik'i ziyaret eden Gül Düzgün, ailenin sorunlarını dinledi. Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Dilek Kahraman Yavuz'un da hazır bulunduğu ziyarette Keklik Ailesi'nin iki çocuğunun da Tıp Fakültesi'nde öğrenci olduğunu öğrenen Gül Düzgün, ciddi bir geliri bulunmayan ailenin başarılı çocuklarına destek olacaklarını söyledi.

Gül Düzgün, geçtiğimiz haftalarda ziyaret ederek Valilik Konutuna davet ettiği bazı ailelere de ev sahipliği yaptı.

Konutuna davet ettiği ailelerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden, istek ve sorunlarını dinleyen, çocuklarının eğitimleri ile ilgili bilgiler alan Bayan Düzgün, bu tür ev ortamlarında insanların birbirlerini daha samimi bir şekilde tanıyabildiklerini ve her türlü dertlerini rahatça anlatabildiklerini ifade etti.

Ailelerle bir araya gelerek onların sevinç ve kederlerine ortak olmak istediğini, sorunlarını dinleyerek yardımcı olmaya çalıştığını belirten Gül Düzgün, "Bu tür ziyaretler ve davetlerle ailelerimize destek olmaya, zor durumda olan ailelere moral vermeye çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek her türlü sorunun çözülebileceğini anlatıyoruz. Devletin şefkat elinin her zaman onların yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz." diye konuştu.

Gül Düzgün, Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya, Hacılar Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ile bazı kaymakam eşleri ile vakıf müdürünün de katıldığı davette konuklarına aşure de ikram etti. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

08 Aralık 2013 Pazar 09:23

Kahraman Yavuz, Çetinkaya, Vali Orhan Düzgün, Gül Düzgün, Yerel