Ay Yıldızlı Kuzu, Vatandaşların İlgi Odağı Oldu

Van'ın Muradiye ilçesinde çiftçilik yapan Erdoğan ailesine ait koyunlardan birinin doğurduğu kuzu, sol tarafındaki ay yıldız şeklinde figürle ilgi odağı oldu.

Van'ın Muradiye ilçesinde çiftçilik yapan Erdoğan ailesine ait koyunun doğurduğu kuzu, ailenin maskotu haline geldi. Sol tarafından ay yıldız şeklinde figür bulunan kuzu ilgi odağı oldu.

AY YILDIZLI DOĞAN KUZUYU BİBERONLA BESLİYORLAR

Yenişehir Mahallesi'nde çiftçilik yapan Erdoğan ailesinin yeni doğan ve sol tarafından ay yıldız şeklinde figür bulunan kuzusu ilgi odağı oldu. Sol tarafından ay yıldız şekli bulunan kuzu, biberonla beslenip minderler üzerinde yatırılıyor.

"HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIK"

İlk defa böyle bir durumla karşılaştığını ifade eden Mehmet Erdoğan, "Koyun doğurduktan sonra kuzusunu kabullenmedi. Biz kuzuya bir şey olmasın diye biberonla beslemeye başladık. Bir iki gün geçti ve kuzunun sol tarafında ay yıldız olduğunu fark edince hayretler içerisinde kaldık. Kendimi bildim bileli hayvancılıkla uğraşıyorum. Daha önce kuzuların üzerinde Arapça Allah ismi yazılı olduğunu görüyorduk. Ay yıldızlı kuzu da bize nasipmiş" dedi.

"BİZE ARKADAŞ OLDU"

Ay yıldızlı kuzuyu diğer kuzulardan farklı gördüğünü belirten Erdoğan, "Çocukların hem eğlencesi oldu hem de evin içinde bize arkadaş oldu" ifadelerini kullandı.

"ÜZERİNDE AY YILDIZ OLMASI AYRI BİR GÜZELLİK"

Ailenin çocukları ise, evde kuzuyla oynayarak zaman geçirdiklerini belirterek, "Eve geldiğimizde onunla oynuyoruz. Biz nereye gidersek o da bizimle geliyor. Bizim eğlencemiz olmuş. Üzerinde ay-yıldız olması da ayrıca ayrı bir güzellik. O bize alışmış, biz de ona alışmışız. Onu seviyoruz, bizim ve evimizin neşesi olmuş" dediler.

Kaynak: İHA

10 Şubat 2019 Pazar 11:29

Mehmet Erdoğan, Yenişehir, Muradiye, Van, Yaşam, Güncel