Van Takip Edilen Araçta 20 Kilo Plastik Patlayıcı Ele Geçti

Takip edilen araçta 20 kilo plastik patlayıcı ele geçtiVAN'da polisin denetim yaptığı noktada sürücüsünün durmayarak kaçtığı araç takip sonucu durduruldu.

Takip edilen araçta 20 kilo plastik patlayıcı ele geçti
Van'da polisin denetim yaptığı noktada sürücüsünün durmayarak kaçtığı araç takip sonucu durduruldu. Durdurulan araçta 20 kilo plastik patlayıcı madde ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Olayla 6 kişi gözaltına alındı.
Van'ın Kurubaş Mevkii'nde dün saat 21.30 sıralarında durdurulmak istenen bir aracın sürücüsü kaçmaya çalıştı. Polis ekiplerinin peşine düştüğü araç kısa sürede durduruldu.Ekipler aracı ve içinde bulunan 5 kişiyi Emniyet Müdürlüğüne getirdi. Ekiplerin araçta yaptığı aramalarda, aracın gizli bölmelerinde 9 parça halinde ikişer kilogramlık, toplam 18 kilo plastik C4 patlayıcı madde, 2 konserve kutusu içerisine hazırlanmış zaman ayarlamalı düzenekli hazır bomba ve bunlara ait çok sayıda fünye ile toplam 20 kilo plastik patlayıcı madde ele geçirdi.
Sürdürülen operasyonda merkez Tuşba ilçesi Molla Kasım Mahallesi'nde Bahçeşehir'de gömülü 2 Kalaşnikof, 1 Bixi marka silah ve bunlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Konuyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.
GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ....
Haber-Kamera: Orhan AŞAN/VAN, (DHA)-
(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

01 Kasım 2016 Salı 17:21

Van, Politika, Güncel