Vedat Günyol Deneme Ödülü İçin Başvurular 30 Kasım'da Sona Eriyor

Kartal Belediyesi’nin; çevirmen, eleştirmen, öğretmen, yayıncı ve yazar Vedat Günyol anısına düzenleyeceği deneme yarışması için başvurular 30 Kasım’a dek devam edecek.

Kartal Belediyesi'nin; çevirmen, eleştirmen, öğretmen, yayıncı ve yazar Vedat Günyol anısına düzenleyeceği deneme yarışması için başvurular 30 Kasım'a dek devam edecek. İnsanı ilgilendiren hemen her konuya eğilen "Yazarların Cumhurbaşkanı" Vedat Günyol'u gelecek kuşaklara tanıtmak ve genç yazarları desteklemek amacıyla düzenlenen "Vedat Günyol Deneme Ödülü " tüm yazarları bekliyor.

İstanbul Barosu, Türkiye Yazarlar Sendikası, Kırmızı Kedi Yayınevi ve İstanbul Atatürk Lisesi Mezunları Vakfı'nın da destek verdiği "Vedat Günyol Deneme Ödülü"nde seçici kurulda Celal Ülgen, Haluk Hepkon, Hüseyin Özbek, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden yer alacak. Yarışmada ödül alan eser, bir kitap olabilecek hacim ve biçimde olması halinde yayımlanacak ve birinci olan yazar 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Ödül töreni, 5 Mart 2017 tarihinde 13.00-17.00 saatleri arasında Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Başvurular;

İmoş AÇIK ELMACI

Kartal Belediyesi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Yukarı Mah. Belediye Cd. No: 6 Kartal / İstanbul

0216 280 58 13

0541 831 64 36

imosacik@kartal.bel.tr adresine yapılabilecek. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

07 Kasım 2016 Pazartesi 16:08

Kartal Belediyesi, İstanbul Barosu, Vedat Günyol, Türkiye, Yerel