Vedat Günyol Deneme Ödülü Sahibini Buldu

Vedat Günyol Deneme Ödülü sahibini bulduİSTANBUL - Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülü yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Vedat Günyol Deneme Ödülü sahibini buldu

İSTANBUL - Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülü yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Kartal Belediyesi tarafından ilk defa düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülleri yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 74 deneme yazarının başvurduğu yarışmada Anadolu'nun Umudu Aydınlık isimli yayınlanmamış eseriyle Öner Yağçı Vedat Günyol Deneme Ödülü'nün sahibi oldu. Kirpinin Dansı eseriyle Hamdi Topçu, Aklımın Söz Kanatları eseriyle Ayşe Yamaç seçici kurul özel ödülüne layık görüldü.

2004 yılında hayatını kaybeden yazar Vedat Günyol'un adını yaşatmak amacıyla Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Vedat Günyol Deneme Ödülleri için Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Vedat Günyol Deneme Ödülleri seçici kurulunda yer alan Celal Ülgen, Haluk Hepkon, Hüseyin Özbek, Hüsnü Yeşilyurt, Rengin Cemiloğlu, Tahir Şilkan ve Uğur Kökden ile çok sayıda davetli katıldı.

Ödül töreni öncesinde Vedat Günyol'un hayatından kesitler sunan kısa bir video programa katılanlara izletildi. Ödül töreninin düzenlenmesine büyük katkılar sunan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, "Vedat Günyol'un doğum gününde sizleri Kartal'da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bizim en büyük artımız bu Aydın insanları hem hatırlamak hem de hayırlısıyla onlarla beraber yolumuza devam etmektir" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından avukat Celal Ülgen, Süleyman Balkan ve Cengiz Bektaş Vedat Günyol ile ilgili anıları ve onun çok yönlü kimliğine yönelik anlatımlarda bulundu. Yarışmada Vedat Günyol Deneme Ödülü'nün sahibi olan Öner Yağçı ödülünü Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ile Mustafa Köz'ün elinden alırken seçici kurul özel ödüllerinin sahibi olan Hamdi Topçu ve Ayşe Yamaç'a ödüllerini seçici kurulun elinden aldı. Seçici kurul yarışmaya katkı sunanlara çiçek taktim etti.

Kaynak: İHA

05 Mart 2017 Pazar 18:49

Kartal Belediyesi, Vedat Günyol, Hamdi Topçu, Altınok Öz, Yerel