Vizontele'deki O Sahne Van'da Gerçek Oldu.

Vizontele'deki o sahne Van'da gerçek oldu.

Vizontele'deki o sahne Van'da gerçek oldu... Zırhlı araca çevirdiği minibüsünün güpegündüz radyatörünü çaldılar
Pazar arabasını zırhlı araca çeviren Yasin İddiğ:
Vizontele filmindeki 'baba akü yok' sahnesi gerçek oldu
Hırsızların görüntülerini sosyal medyada paylaştı
Van - Vizontele filminde Şafak Sezer'in 'baba akü yok' sahnesi Van'da gerçek oldu.
Van'ın İpekyolu ilçesinde pazar esnaflığı yaparak geçimini sağlayan Yasin İddiğ'in hırsızlarla başı dertte. Bugüne kadar 5 defa aracına giren hırsızlar, bu sefer aracın ön kaputunu açarak radyatörünü çaldı. Pazar arabası olarak kullandığı eski model minibüsünün kapılarına asma kilit ve çelik kapı kilidi taktıran İddiğ, aracın camlarını da demir saclarla kapattırarak adeta zırhlı araç haline getirdi.
Hırsızlarla baş edemediğini belirten İddiğ, yaşanan bu olayı Vizontele filmindeki 'Baba akü Yok' sahnesine benzetti. İddiğ; "Sabah pazara geldiğimde aracımın hararet yaptığını gördüm. Baktım radyatör yok. Vizontele filmindeki 'Baba Akü yok' sahnesi gibi, Sabah bir katlık 'radyatör yok' İnşallah bu sıkınlar bir daha yaşanmaz" dedi.
"Hırsızlarla baş edemeyince minibüsünü zırhlı araca çevirdi"
15 yıldır Pazar esnaflığı yaparak geçimini sağladığını ifade eden İddiğ başına gelenleri şu şekilde anlattı:
"Daha önce aracıma hızsızlar girdi görüntüleri Emniyet birimlerine teslim ettim. Bir sonuç alamayınca kendimce aracıma asma kilitleri ve çelik kapı kilitleri taktırdım. Camları içeriden saclarla kapattık. Hırsızların aracın içine girme şansını sıfıra indirdik. Geçtiğimiz günlerde iftar saatinde hırsızlar yine aracıma dadanmışlar bu sefer de arabanın ön kaputunu açarak radyatörümü çalmışlar. Ben de fark etmedim sabah pazara geldiğimde aracın hararet yaptığını gördüm. Kaputu açtığımda radyatörü götürdüklerini fark ettim. Emniyet birimlerine haber verdik. Güvenlik karması görüntülerini kendileriyle paylaştık. Sonuç bekliyoruz."
Hırsızlarların görüntülerini sosyal medyada paylaştı
Kamera kayıtlarında bir şahsın hırsızlığı gerçekleştirdiğini ve yüzünün net bir şekilde görüntülendiğini anlatan İddiğ, "İnşallah bu sefer hırsız yakalanır ve bunlar bir daha yaşanmaz. Görüntüleri ayrıca sosyal medyada da paylaştım. Tanıyan bilen varsa teşhis etsin diye paylaştım tanıdığım bildiğim her yere haber verdim. İnşallah bir an önce yakalanır. Olurda emniyet birimlerinden önce bizler yakalarsak mutlaka bir sıkıntı yaşanır. Bir an önce yakalanmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
İddiğ, son 5-6 içerisinde aracının 5 defa soyulduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

08 Haziran 2017 Perşembe 10:58

İpekyolu, Şafak Sezer, Van, Genel