Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı

Koronavirüsün başladığı Vuhan'da yaşayan ve Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'ye getirilen Burcu Öner, karantina çıkışı yaşadığı ilginç tesadüfü anlattı. Öner, annesinin kendisini doğurduktan sonra kaldığı 3. kattaki 307 numaralı odada 14 günlük karantina sürecini geçirdiğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından Vuhan'dan getirilen Türklerin Ankara'daki Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 14 günlük karantina süreçleri son buldu. Karantinada bulunan İngilizce öğretmeni Burcu Öner, hastanede yaşadığı tesadüfü aktardı. Öner, annesinin kendisini doğurduktan sonra kaldığı odada karantina sürecini geçirdiğini söyledi.

KARANTİNA SÜRECİ BİTTİ

Koronavirüsün yayılmaya başladığı Çin'in Vuhan kentinde yaşayan Türkler Sağlık Bakanlığı tarafından 14 gün önce Türkiye'ye getirildi. Türk vatandaşları kendileri için Ankara'da özel olarak ayarlanan Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karantina sürecini tamamladı.

HASTALIK YOK

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada hastalarda koronavirüsüne rastlanmadığını belirtti ve şunları söyledi "Koronovirüs olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 14 günlük karantina sürecini geçirdiler. Herkesle ayrı ayrı ilgilenildi. Bundan sonra normal hayatlarına devam ediyor olacaklar. Herhangi bir takip gerekmiyor."

DOĞDUĞU ODADA KARANTİNADA KALAN TÜRK

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 14 gün karantinada kalan İngilizce öğretmeni Burcu Öner, hastane çıkışı gazetecilerle duygularını paylaştı. Öner, yaşadığı ilginç tesadüfü gülen gözlerle ve şu sözlerle anlattı "Anneme bu hastanede kalacağımızı söylediğim zaman annem 'Ben seni o hastanede doğurmuştum' dedi. Hatta odaya çıkınca annemleri görüntülü olarak aradım 'Nerede kalmıştın Anne' dedim. '3. kat 307 numaralı odada kalmıştım' dedi. Milyonda bir olacak bir olay gerçekleşti 'Aynı odadayım, sana iyi baktı bana da iyi bakacaktır bu oda' dedim. "

"DEVLETİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Burcu Öner sürecin çok iyi geçtiğini de aktardı. Öner "15 günlük süreci tamamladık. Çok harika bir süreçti. Bu kadar güzel ağırlanacağımızı hiç beklemiyorduk. Doğum günü sürprizi de yapıldı. Devletimize ve Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri el üstünde tuttular, çok güzel ağırladılar." diye konuştu.

"GİDECEĞİM İLK YER..."

Hastane çıkışı sonrasında ilk olarak nereye gideceğinin sorulması üzerine Burcu Öner "Şu an Anıtkabir'e gitmeyi düşünüyorum. Arkadaşlarımla ilk adresim orası olacak." dedi.

Vuhan'dan gelen Türk'ün ilginç tesadüfü: Doğduğu odada karantinada kaldı - Son Dakika
14 Şubat 2020 Cuma 12:24

Türkiye, Wuhan, Sağlık, Yaşam, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR (9)
 • Bir Garip Yolcu : ANITKABİRE GİTMESİ YADIRGANACAK BİR ŞEY DEĞİL ELBETTTE.LAKİN İLK ORAYA GİTMESİ TUHAF. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN NE DİYEYİM
  Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
 • ----------- : çok büyük iş hamdolsun şükürler olsun o olsun bu olsun dijjjj güçler yan güçler hepsi şaşkın
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Avşaristanlı : Yorumlara bakıyorum çok anti ler varmış, lakin bu kadın belkide karantida 14 gün durmadan allaha dua etmiş namaz kılmış olmazmı , direkt çarmıha geriyor yargısız infaz yapıyorsunuz , allahın işine karışıyorsunuz günaha giriyorsunuz ,fesli sahte müs
  Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
 • ahmet aydın : el açtığın heryerde dua edersin yaradan her yerde allah duyar dildende içtende etsen yeterki akıllar niyetler bozuk olmasın. ne zaman saygı duymayı yargılamayı bırakacağız millet olarak.
  Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
 • CEM : İNSAN BEN ALLAHA DUA İÇİN CAMİ GİTMELİYİM DER ŞÜKÜRKÜ YAŞADIĞIMA DER HANFENDİNİN SÖYLEDİĞİNE BAK VALLAHİ BU MİLLET VARYA İYİÇE KAFAYI YEMİŞ BENCE:....
  Cevap Yaz 19 10 Yayından Kaldır

Son Dakika