5 ülke gezdi, huzuru Türkiye'de buldu: Burası cennet gibi bir yer

Antalya'da aşık olduğu taksi şoförü ile hayatını birleştiren Başkurdistanlı kadın 5 ülkeyi gezdi, huzuru Türkiye'de buldu. Cennete benzettiği Türkiye'de eşi ve çocuklarıyla huzurlu bir yaşam sürüyor.

Antalya'da aşık olduğu taksi şoförü Erdal Şahin ile hayatını birleştiren Başkurdistanlı Albina Shafikova Şahin, Türkiye'de eşi ve çocuklarıyla huzurlu bir yaşam sürüyor. Ülkesinde üniversiteyi tamamladıktan sonra 1999'da ilk kez turist olarak Türkiye'ye gelen Shafikova, 2005'te Rus sağlık sigorta şirketinin görevlisi olarak Antalya'da işe başladı. Yaz aylarında Antalya'da, kış aylarında ise Mısır, Tayvan, Japonya ve İtalya'da çalışan Shafikova, toplamda 5 ülkeyi gezdi. 2007'de taksicilik yapan Erdal Şahin ile tanıştı.

TÜRKİYE'YE YERLEŞMEYE KARAR VERDİ

Türkiye'ye yerleşmeye karar veren Shafikova, 2009'da telefonla aradığı Erdal Şahin'den Kemer'de ev bulması konusunda yardım istedi. Şahin de Shafikova'ya yardım etti. Zamanla ailelerin de tanışmasıyla gelişen ikili arasındaki arkadaşlık, Erdal Şahin'in sahilde hazırladığı sürpriz doğum günü sonrasında evlilikle sonuçlandı.

Antalya'da 2012'de gerçekleştirilen Türk düğünüyle evlenen Albina ile Erdal Şahin çifti, dünyaya gelen çocukları Arina (7) ve Deniz Arel (4) ile mutlu bir hayat sürüyor.

7 DİL BİLİYOR

İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Rusça, Türkçe ve Başkurtça bilen Shafikova Şahin, gitar çalıyor, resim yapıyor. Gençliğinde profesyonel hentbol da oynayan Shafikova Şahin, son zamanlarda merak sardığı kına ile yapılan dövmeyle ilgileniyor.

Türk kadınlarının her konuda kendilerini geliştirmesini isteyen Shafikova Şahin, anne babalardan ise çocuklarını mutlaka bir sanat ve spor dalına yönlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kemer ilçesi Çamyuva Mahallesi'nde kocasıyla SPA salonu işleten Albina Shafikova Şahin, Türkiye'de kendini çok rahat hissettiğini söyledi.

"TÜRKLERİN YÜREĞİNE HASTAYIM"

Türkiye'ye ilk kez geldiği 1999'da havaalanındaki çiçek kokusunu halen unutamadığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Türkiye'yi halen ilk gördüğüm gibi görüyorum. Güzel, cennet gibi bir yer. Çok ülke gezdim ama Türkiye gibi bir ülke görmedim. Her şeyi dengeli. Güneş, hava, yemek, insanlar... Burada insanlar her zaman zor gününüzde elini uzatıyor. Bizde ise kimse ilgilenmez, sormaz. Burada ise gelir bakarlar, telefon gerekse 'ara' derler. Açsan evine bile götürüp karnını doyururlar. Türklerin öyle bir yüreği var ki ben buna hastayım. İlk geldiğimde yemeklerini acı bulmuştum ama alıştım. Bazı Türk yemeklerini yapmayı öğrendim. Hiç unutamadığım bir anım var. Antalya'ya gelirken otobüs mola vermişti. Baktım herkes bir şeyler içiyor. İçtiklerini viski sanmıştım. Oysa viski değil, bildiğimiz Türk çayı içiyorlarmış."

Erdal Şahin de "maceralı" geçen bir sürecin ardından evlendiği Albina ile mutlu bir evliliklerinin olduğunu dile getirdi.

5 ülke gezdi, huzuru Türkiye'de buldu: Burası cennet gibi bir yer - Son Dakika

Kaynak: AA

14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:12

Doğum GünüJaponyaTürkiyeSigortaÇamyuvaAntalyaturistTayvanİtalyaKemerJaponHuzurAnne