Yalova'dan Kısa Kısa

Kadıköy Belediye Başkanı Şahin.'Kadıköy nezih ve elit kalacak'.

Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, "Kadıköy nezih ve elit kalacak" dedi.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçelerinde çok sayıda villa olduğunu ve villa yapımlarının da devam ettiğini söyledi.

Kadıköy'e doğası ve konumu itibariyle yoğun bir ilginin olduğuna dikkati çeken Şahin, "Beldemizin merkezinde yapılaşma 3 kat, diğer imar alanlarında ise 2 kattır. Çok katlı yapılara sıcak bakmıyorum. Beldemizde ancak villa tarzında yerler yapılabilir" dedi.

Beldenin güzelliğini asla kaybetmek istemediklerini dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Kat yoğunluğu olunca beldemizde sorunlar daha da artacak. Buradaki nezih, elit ortam kalkacak. Şu anda burası doğa ile iç içe. Biz kat artışı yapmıyoruz. Kadıköy nezih ve elit kalacak. Başta Arap yatırımcılar olmak üzere yabancı yatırımcıların Kadıköy'e yoğun bir ilgisi var. Üst sırtlarda, deniz gören yerleri tercih ediyorlar. Çok sayıda yabancı yer almış durumda. Özellikle Özden Mahallesi'nin sırtlarına talep var. Üniversite TİGEM'e yapıldığından bize çok sayıda yurt talebi geliyor. Dershanelerin kapanacağı söylentileri çıktıktan sonra özel okul için yer talepleri olmaya başladı. Otel talepleri de var. Böyle yerler için kısmi olarak kat artışı isteyebiliriz."

-Öğrenci yurdunda "pilav günü"

Özel Elif Kız ve Erkek Öğrenci Yurdunda, geleneksel pilav günü etkinliklerinin bu yıl 8'incisi yapıldı.

Yurdun bahçesinde yapılan etkinliğe, Vali Esengül Civelek, Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Rıza Abay, Armutlu Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Emniyet Müdürü Selim Akyıldız ve diğer davetliler katıldı.

Pilav ve Yalova sütlüsü dağıtımının ardından plaket törenine geçildi.

Yurtta 250 kız ve 50 erkek öğrencinin bulunduğunu belirten yurt sahibi Mustafa Tutuk, "Bu yıl yurdumuzda kalan 9 öğrenci yüksek onur belgesi aldı. Çocukların kaldığı ortamın güvenli olması huzur ve başarılarını olumlu yönde etkiliyor. Bunu 8 yıldır görüyoruz. Çocuk kendisini ne kadar huzurlu hissediyorsa o kadar başarılı oluyor. Amacımız öğrencilerin motivasyonunu artırmak" diye konuştu.

Başarılı öğrencilere belgelerini veren Civelek, yurdun başarısının devamını diledi.

Koçal ise şunları kaydetti:

"Yurt Yalova'da yeni faaliyete geçtikten sonra yurda maddi değil de manevi teşviklerin ve desteğin olduğunu biliyorum. Yalovalı işadamlarımızın teşviklerini, emeklerini hatırlayınca iyi ki teşvik etmiş ve destek olmuşlar. Çocuklarını buraya gönderen velilerin güven içinde olmaları kentin imajı için önemli." - Yalova

Kaynak: AA

30 Mayıs 2013 Perşembe 12:59

Yakup Bilgin Koçal, Yalova, Edibe Şahin, Kadıköy, Yerel