Yamaç Paraşütü Şenliği

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Tekirdağ Şube Müdürlüğü tarafından '2. Yamaç Paraşütü Milli Parklar ile Buluşuyor' şenliği düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Tekirdağ Şube Müdürlüğü tarafından "2. Yamaç Paraşütü Milli Parklar ile Buluşuyor" şenliği düzenlendi.
Yeniköy Mahallesi Kartaltepe Tabiat Parkı'nda gerçekleşen etkinlikte çeşitli gösteriler yapılırken, Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Evren Cabi'nin "Tekirdağ Bitki Hazinesi" resim sergisi katılımcıların beğenisine sunuldu.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel etkinlikte yaptığı konuşmada, yamaç paraşütünün Tekirdağ için önemli olduğunu söyledi.
Yüksel, Tekirdağ'ın bir çok doğal güzelliğe sahip olduğunu belirterek, "Türkiye'nin en iyi yamaç paraşütü parkurlarından birine sahibiz. Yamaç paraşütü şehrimizin tanıtımı açısından çok önemli. Bu yıl 2'incisi düzenlen Yamaç Paraşütü Milli Parklar ile Buluşuyor etkinliği gibi şehrimizi başarıyla tanıtacak etkinliklere Süleymanpaşa Belediyesi olarak her zaman desteğe hazırız." dedi.
Etkinliğe, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Resul Doğan, Tekirdağ Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Gökay İnal, Edirne Tarım ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Cüneyt Emrah Salt ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

01 Mayıs 2019 Çarşamba 11:44

milli parklar, tarım, tekirdağ, yamaç paraşütü, Güncel