Yaşar Kemal'e 'İnce Memed'li Destek

Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Yaşar Kemal’e Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri yazarın başyapıtı olan ‘İnce Memed’ romanıyla destek verdi.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Yaşar Kemal’e Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri yazarın başyapıtı olan ‘İnce Memed’ romanıyla destek verdi. 'İnce Memed' pankartı açan eylemciler, Yaşar Kemal'in edebiyatın ustalarından olduğuna dikkat çekti.
Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden olan Yaşar Kemal’in sağlık durumu her kesimi harekete geçirdi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası Aksaray Şubesi üyesi bir grup sağlık çalışanı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Yaşar Kemal’e destek verdi. Üzerinde ‘İnce Mehmet’ yazılı pankart açan sağlık çalışanları, sık sık ‘Diren İnce Mehmet yanındayız’ sloganları attı.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası Aksaray Şubesi adına yapılan açıklamada ‘‘Bizler Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Sendikası Aksaray Şubesi olarak Yaşar Kemal Usta’nın yanındayız. Ona geçmiş olsun demek için buradayız. Yaşar Kemal de büyük ustalardan biridir. Onun ismini söylediğinizde fazla bir şey söylemeye gerek kalmıyor.’’ diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

15 Ocak 2015 Perşembe 14:18

Sağlık Emekçileri Sendikası, Yaşar Kemal, İnce Memed, Aksaray, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika