Yaşar Kemal Öykü Yarışması'na Başvurular Son Buluyor

Nilüfer Belediyesi etkinlikler kapsamında '2016 Yılın Yazarı Yaşar Kemal Öykü Yarışması' düzenliyor.

Nilüfer Belediyesi etkinlikler kapsamında "2016 Yılın Yazarı Yaşar Kemal Öykü Yarışması" düzenliyor. Yarışmaya başvurular 26 Ağustos'ta sona erecek.

Türkçeyi zenginleştiren, dilin tohumunu koruyan ve besleyen usta yazar Yaşar Kemal'e 2016 yılını adayan Nilüfer Belediyesi, Yaşar Kemal'in edebiyata kazandırdığı birikimin etkisinde, yazmayı kendine uğraş edinenler için "2016 Yılın Yazarı Yaşar Kemal Öykü Yarışması" düzenliyor. İnsana, topluma dair yeni bir bakış ve yorumla yazmaya yönelenlerin öykü çalışmalarını değerlendirmeyi amaçlayan yarışmanın seçici kurulunda Feyza Hepçilingirler, Semih Gümüş, Feridun Andaç, Nahit Kayabaşı ve Şafak Pala yer alıyor.

Öykü yarışmasına başvurular 20 Haziran 2016 tarihinde başladı ve 26 Ağustos'a kadar devam edecek. Birincilik ödülünün 3 bin lira, ikincilik ödülünün 2 bin lira ve üçüncülük ödülünün de bin lira olduğu yarışmada 3 kişiye de 750 lira mansiyon ödülü verilecek.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler Nilüfer Kütüphane'nin sosyal medya sayfalarını takip edebilir veya (224) 494 1954 numaralı telefondan bilgi alabilir. - BURSA

Kaynak: İHA

17 Ağustos 2016 Çarşamba 10:47

Yaşar Kemal, Yerel