Yassıören Meydan Düzenleme Çalışması Devam Ediyor

Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılan meydan düzenleme çalışmaları, Yassıören Mahalle Meydanı’nın yapımıyla devam ediyor.

Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılan meydan düzenleme çalışmaları, Yassıören Mahalle Meydanı'nın yapımıyla devam ediyor.
Köklü değişimlerin yaşandığı Arnavutköy'de alt yapı çalışmalarının yanı sıra meydan düzenleme çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Köyden mahalle statüsüne geçmiş mahallelere uygulanan değişim çalışması, Yassören Mahallesi'yle devam ediyor.
Arnavutköy'ün ilçe olmasıyla beraber mahalle statüsüne kavuşan köyler, kendine özgü dokularını koruyor. Bu kapsamda kendine özgü dokusu bozulmadan mahalle meydanlarına çalışma başlatan Arnavutköy Belediyesi; kültürel dokuyu koruyacak, vatandaşların faydalanabileceği yenilenmiş meydanları hayata geçirmeyi planlıyor.
Yassıören Meydanı bitme aşamasında
Her mahalleyi kendine özgü yapısına uygun projelendiren Arnavutköy Belediyesi, Yassıören Meydanı yapım çalışmalarını sürdürüyor. Kısa zamanda alt yapı çalışması tamamlanan Yassıören Meydanı'nın peyzaj çalışmalarında da sona gelindi. Tamamlandığı zaman yaşayan bir meydan haline gelecek ve vatandaşların rahat bir şekilde kullanabileceği bir alan olacak.
Köy statüsünden çıkmış mahalle meydanlarını yenileme ve kendine özgü dokularını koruma adına başlatılan çalışmalar; Sazlıbosna, Yeşilbayır, Çilingir, Boyalık, Durusu, Balaban, Taşoluk mahallelerinde tamamlandı. İmrahor, Bolluca, Haraççı, Taşoluk Yeşil Cami Meydan, 12 Tayakadın ve Baklalı mahallelerinde ise devam ediyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

17 Aralık 2017 Pazar 12:38

Taşoluk, Arnavutköy Belediyesi, Yassıören, Politika, Güncel