Yazar Mustafa Armağan 'Mehmet Akif Ersoy'u' Anlattı

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kaymakamlığının ortak projesi 'Yeşilyurt KitapYURDU' ile yazar, öğrenci ve halk buluşması tüm hızıyla devam ediyor.

Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kaymakamlığının ortak projesi "Yeşilyurt KitapYURDU" ile yazar, öğrenci ve halk buluşması tüm hızıyla devam ediyor. İstiklal Marşının kabulünün 94. yıl dönümü münasebetiyle "Milli Mücadelenin Manevi Önderi Mehmet Akif Ersoy" konulu konferansa Araştırmacı Yazar Mustafa Armağan konuşmacı olarak katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda verilen "Milli Mücadelenin Manevi Lideri Mehmet Akif Ersoy" konulu konferansta Yeşilyurt Belediyesini temsilen konuşan Haydar Şahin, "Yeşilyurt Belediyemiz ve Yeşilyurt Kaymakamlığımızın ortak düzenlediği "Yeşilyurt KitapYURDU" projesi ile Türkiye'nin önde gelen yazarlarını Yeşilyurtlu öğrencilerimizle ve vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bugün yine çok kıymetli yazarımız Mustafa Armağan aramızda ve bizlere Mehmet Akif Ersoy'u anlatacak. Yeşilyurt Belediyesi olarak yazarlarımızla halkımızı buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Mustafa Armağan ise, Yeşilyurt KitapYURDU projesini çok beğendiğini ifade ederek, "Eğitime verilen her destek bizim aslında en değerli yatırımlarımızdır. Bu proje ile yıllar sonra tekrardan Malatya'ya gelip eski dostlarımızla görüşebildik. Ben Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kaymakamlığı'na eğitime vermiş oldukları bu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Armağan, Milli Mücadele yıllarında yaşanan sıkıntılara ve olaylara değinirken, Mili Mücadelenin manevi önderi Mehmet Akif Ersoy'un o yıllarda yaşadıklarını, kaleme aldığı eserleri ve yazdığı şiirleri anlattı. Konferansın ardından kitapları imzalayan Mustafa Armağan, gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek Malatya'dan ayrıldı.

Konferansa Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, Yeşilyurt Kaymakam Vekili Ramazan Keskin, Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Kahraman, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Haydar Şahin, Mehmet Güner, Rıza Murat Türksoy ve Meltem Kavuk'un yanı sıra Yeşilyurt Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. - MALATYA
13 Mart 2015 Cuma 14:37

Malatya, Mehmet Akif Ersoy, Mustafa Armağan, Yeşilyurt, Yerel