Hürriyet

Yeni Türkü 40 yaşında

Derya Köroğlu, Erkin Hadımoğlu, Furkan Bilgi, Serdar Barçın, Sezer Alemdar ve Bahadır Tanrıvermiş'ten oluşan Yeni Türkü, kuruluşunun 40'ıncı yılını çok özel bir geceyle kutladı.

Derya Köroğlu, Erkin Hadımoğlu, Furkan Bilgi, Serdar Barçın, Sezer Alemdar ve Bahadır Tanrıvermiş'ten oluşan Yeni Türkü, kuruluşunun 40'ıncı yılını çok özel bir geceyle kutladı. "Fırtına", "Yağmurun Elleri", "Olmasa Mektubun", "Telli Telli", "Maskeli Balo", "Çember" gibi birçok unutulmaz şarkıyla hafızalarda yer eden grup, pazar akşamı Vadi Açıkhava'da müzikseverlerin karşısına çıktı.

Yeni Türkü'nün kısa tarihinin anlatıldığı video ile başlayan, devamında Sunay Akın'ın anlattığı hikayeyle daha da renklenen organizasyonun ilk şarkısı "Sardunyaya Ağıt" oldu. Müzik dünyasının önemli solist ve grupları da konuk sanatçı olarak sahneye çıkıp Yeni Türkü'ye eşlik etti.

Athena, Cahit Berkay, Can Gox, Cem Adrian, Ceylan Ertem, Eda Baba, Hayko Cepkin, Kenan Doğulu, Şevval Sam, Manuş Baba, Kalben, Fırat Tanış ve Sena Şener unutulmaz gecenin konukları oldu.

Kaynak: Hürriyet

01 Ekim 2019 Salı 10:01

Derya Köroğlu, Yeni Türkü, Magazin, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri