Yeni Zelanda'da İki Camiye Terör Saldırısı

Osmaniye'de Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırıları protesto edildi, ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Osmaniye'de Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırıları protesto edildi, ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Osmaniye'de Envarü-l Hamid Cami avlusunda cuma namazı sonrası toplanan grup, ilk olarak Yeni Zelanda'daki saldırılarda ölen müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Cenaze namazının ardından grup adına bir açıklama yapan Türkiye Gençlik Vakfı Osmaniye Şube Başkanı Talha Akif Gürbüz, sabah vakti gerçekleşen saldırıyla tüm Türkiye ve Müslüman aleminin sarsıldığını söyledi.
Yeni Zelanda'daki Al Noor ve Linwood camilerine düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda şehit ve yaralı olduğunu hatırlatan Gürbüz, "104 yıl önce İngiliz Emperyalizmi ne uğruna savaştığını bilmeyen Yeni Zelandalıları hiç tanımadıkları Müslümanları öldürsünler diye Çanakkale'ye yığdı. Bugün de Kültür Emperyalizmi İslamofobi virüsüyle bütün dünyayı yanlış tanıdıkları İslam'a ve Müslümanlara karşı kışkırtıyor. Biz de Yeni Zelanda'daki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi'yi mağlup edeceğimizi ilan ediyor, şehitlerimize Allah Teala'dan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." diye konuştu.
Konuşmanın ardından saldırıda ölenler için dua edildi.

Kaynak: AA

15 Mart 2019 Cuma 15:44

Osmaniye, Yeni Zelanda, Güncel