Yenice Belediye Meclisin'den Şahin'e Ziyaret

Yenice Belediye Meclis üyeleri AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’i TBMM’de ziyaret etti.

Yenice Belediye Meclis üyeleri AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'i TBMM'de ziyaret etti.
Yortan Belde Başkanı Yılmaz Tiryaki ile Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık ile meclis üyeleri Erdal Yirmibeş, Alim Örenli, Cevat Belen ve Neşe Mısırlı'nın hazır bulunduğu ziyarette, CHP'den Belediye Meclis üyesi seçilen ve daha sonra bağımsız olan Muzaffer Çalık'a Şahin AK Parti rozeti taktı.
Bir toplantı yapan Belediye Meclis üyeleri heyetine hitap eden Şahin, "Yenice önemli ilçelerimizden biridir. Yenice'nin kalkınması ile ilgili çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. BİM Mağazalarının bölge deposu olarak yapmayı düşündükleri Atatürk Mahallesindeki arsanın satış işlemleri ile ilgili çalışma içine girildi. Konu Milli Emlak Genel Müdürlüğüne intikal edildi. Takip ediyoruz. Kurulacak olan bölge deposunda yüz kişi istihdam edilecek ve hepsi de Yenice'de ikamet edenler olacak. Yenice'ye doğalgazın getirilmesi ile ilgili de KARGAZ'ın üst düzey yöneticileri ile görüşmelerim devam ediyor ve olumlu sonuç alacağımıza inanıyorum. Yenice yerel basının da Doğalgazın Yenice'ye gelmesi ile ilgili olumsuz görüşler beyan edildiğini zaman zaman okuyorum. Kimse doğalgazın Yenice'ye gelmesi ile ilgili olumsuz düşüncelere bürünmesin. Allah'ın izni ile Yenice'mize de doğalgazı getireceğiz." Dedi.
Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki'den de Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi alan Şahin, Yortan'a getirilecek olan içme suyu projesinin yüzde 75'inin tamamlandığını ve nasipse önümüzdeki yaz ayı içinde içme suyunun Yortan Belde halkına arz edileceğini belirtti.
Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Belediye Meclis üyeleri daha sonra Yenice'deki çalışmalar ile ilgili bir toplantı yaptı.
Toplantı sonrası CHP'den Belediye Meclis Üyesi seçilen ve daha sonra CHP'den istifa ederek, uzun süredir bağımsız kalan Muzaffer Çalık'a, Mehmet Ali Şahin AK Parti rozetini takarak, "Bizimle aynı siyasi anlayıştan gelen, Muzaffer Çalık kardeşimize evine tekrar hoş geldin diyorum" dedi.
Böylece dokuz kişiden oluşan Yenice Belediyesinin Meclis üyelerinden 7'si AK Parti'ye, 2'si ise CHP'ye mensup olmuş oldu. - KARABÜK

Kaynak: İHA

12 Şubat 2018 Pazartesi 18:05

Karabük, Ak Parti, Mehmet Ali Şahin, Yenice, Politika, Güncel