Yenifakılı Imam Hatip Ortaokulu, Bilgisayarlarına Kavuştu

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yenifakılı ilçesinde Şehit Cuma Karadavut Imam Hatip Ortaokulu için Il Özel Idaresi’nce alının 10 adet bilgisayarı öğrencilerin kullanımına sundu.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yenifakılı ilçesinde Şehit Cuma Karadavut Imam Hatip Ortaokulu için Il Özel Idaresi’nce alının 10 adet bilgisayarı öğrencilerin kullanımına sundu.
Vali Yazıcı, Yenifakılı ilçesinde ilk olarak Kaymakam Selami Kaya’yı ziyaret etti.
Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, Yenifakılı’nın her geçen gün geliştiğini belirterek, ilçede yapımı devam eden meslek yüksek okulu ve devlet hastanesiyle eğitim ve sağlık alanında daha kaliteli hizmetler verileceğini kaydetti.
Yenifakılı’da eğitim hayatındaki ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışmalar yapıldığını vurgulayan Yazıcı, “Bir Milyon liraya mal olacak 12 derslikli imam hatip orta okulumuz kısmet olursa gelecek eğitim sezonunda hizmet vermeye başlayacak. Yine ilçemizde 120 kişilik liseliler için öğrenci yurdu yapacağız. Ilçemiz halkına daha rahat hizmetlerin verilmesi için de hükümet konağının gelecek yıl yapımına başlanacak.” dedi.
Öğrencilerle sohbet eden Yazıcı, “Bilişim çağında bilgisayar teknolojisinin önem kazandığını belirterek, okullarda bilgisayar laboratuvarları oluşturulduğunu anımsattı.
Bilgisayar hayatımızda önemli bir yer edindi
Yozgat’ta bazı pilot okullarda ise tablet bilgisayar dağıtıldığını ve çağın gereksinime uygun eğitim faaliyetlerinin sürdüğünü söyleyen Yazıcı, “Bilgisayar artık evimizde, iş yerimizde ve mahallemizdeki bakkala kadar hayatın her alanında yer aldı. Bir bakıma ailemizden biri oldu. Bu teknolojiyle iç içe yaşıyoruz ve geri kalamayız. Belki bunun farkında bile değiliz ama bilgisayar hayatımızda gerçekten önemli bir yer edinmiş durumda. Sizlerin de bilgisayar eğitimini en iyi şekilde almanızı istiyoruz.” dedi.
Yazıcı, daha sonra Yenifakılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılacak 120 kişilik öğrenci yurdu ve 12 derslikli imam hatip orta okulu arsasını gezdi.
Adem Karacabay Anadolu Öğretmen Lisesi’ni de ziyaret eden Yazıcı, yapımı devam eden Yenifakılı Devlet Hastanesi’ni de de incelemelerde bulundu.
20 Mart 2014 Perşembe 19:07

Yozgat, Abdulkadir Yazıcı, Yenifakılı, Yerel