Yenilmezler'den Rekor Açılış

Yenilmezler dünyada rekor bir açılışa imza attı.

Ünlü çizgi roman şirketi Marvel'in Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk ve Thor gibi en çok ilgi gören süper kahramanlarını bir araya getiren Yenilmezler; dünya çapında Amerika, Rusya, Çin ve Japonya haricindeki 39 ülkede sadece haftasonunda 178.4 milyon dolarlık rekor bir açılışla vizyona girdi. Gösterime girdiği tüm ülkelerde 1 numarada açılan film, Türkiye'de Amerika ile birlikte 4 Mayıs Cuma günü sinemaseverlerle buluşacak.

2012'nin en çok beklenen filmlerinden Yenilmezler'de beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlayıbnca S.H.I.E.L.D. adıyla bilinen uluslararası barışı koruma teşkilâtının yöneticisi olan Nick Fury, dünyayı böylesi bir felâketten kurtarmak için bir takıma ihtiyacı olduğunu anlıyor ve takıma adam seçmek için dünyanın dört bir yanını gezmeye başlıyor. Iron Man, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Şahin Göz ve Karadul'dan oluşan Yenilmezler ekibi Dünya'yı felâketin eşiğinden kurtarmaya çalışıyor.

Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston'un paylaştığı bu ekibe Stelan Skarsgard'la Samuel L. Jackson eşklik ediyor. Ünlü yönetmen Joss Whedon'un Zak Penn ile birlikte yazdığı hikayeden senaryolaştırdığı ve yönettiği Yenilmezler, ilki 1963 yılında basılan ve o günden beri Marvel'in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan "The Avengers"tan uyarlandı.

Kaynak: Bültenler

30 Nisan 2012 Pazartesi 15:49

Çin Halk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Amerika Birleşik Devletleri, Iron Man, Kültür Sanat