Yerel Seçimlere Doğru

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, Elmalı’nın köylerinde, köylerin yerini yeni öğrenmediğini köyde düvene binerek büyüdüğünü söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, Elmalı'nın köylerinde, köylerin yerini yeni öğrenmediğini köyde düvene binerek büyüdüğünü söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, seçim çalışmalarına Elmalı köy ve beldelerinde devam etti. Ziyaret ettiği bölgelerde büyük sevgi gösterileri ile karşılanan Akaydın'ı Elmalı girişinde çok sayıda araç karşıladı. İlçeye yoğun ilgi altında giren Başkan Akadyın, CHP Elmalı Belediye Başkan Adayı Mehmet Tufan'la birlikte halkı selamladı. Burada Akaydın, Tufan'la birlikte Elmalı'nın geleceğine yön vermeye hazır olduklarını söyledi. Sonrasında seçim ofisi ziyareti gerçekleştiren Akaydın, Yuva beldesinde bir takım hizmet açılışları gerçekleştirdi.

ELİNİZİ YÜREĞİNİZE KOYUN

Başkan Akaydın, Yuva'da Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanan caddeler ile Yuva Belediyesi Kızılpınar yayla suyunun şebeke suyuna bağlanması projesinin açılış kurdelesini Yuva Belediye Başkanı Hüseyin Şahin ve CHP Elmalı Adayı Mehmet Tufanla birlikte kesti. Belde halkına hizmet sözü veren Akaydın, "Lütfen elinizi yüreğinize koyun. Belediye Başkanı olarak önce adam seçin. Parti değil" dedi. 10 yıl Akçay Belediye Başkanlığı yapan Elmalı Belediye Başkan Adayı Mehmet Tufan'a övgüler yağdıran Akaydın Tufan'ın Akçay'da görevi süresince önemli işler yaptığını söyledi.

HARMAN YERİNDE BÜYÜDÜM

AK Parti Genel başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'in "Akaydın köylerin yolunu bilmez. Yeni öğreniyor" sözlerine cevap veren Akaydın, "Bunu bana söyleyenlerin daha dünyada olmadığı dönemlerde ben köy yolarında geziyordum" dedi. Antalya'nın köylerine 35 yıldır gittiğini ifade eden Akaydın, "Ben hem asker, hem de politikacı çocuğuyum. Bütün yaz tatillerim dedemin köyünde geçti. Kökü köyden gelen bir Anadolu çocuğuyum. Harman yerinde büyüdüm. Düven sürdüm, çit sürdüm. Köy yolarını siz mi bileceksiniz ben mi bileceğim" diye konuştu.

HARAM YEMEDİM

Antalya'da 35 yıllık doktorluğu süresince birçok hasta ameliyat ettiğini ve bunların büyük bir bölümün köylü halktan olduğunu söyleyen Akaydın, "Hayatım boyunca çok ayıp ve haram bir para olarak gördüğüm bıçak parasını hiçbir hastamdan almadım. 35 yıllık hekimim. Antalya'da hocanın muayenesine gittik, bıçak parası verdik diyen bir kişi bulamazsınız" şeklinde konuştu. Hastalarının kendisini nezaketen köylerine davet ettiğini belirten Akaydın, "Bu yüreği temiz insanlar misafir ol dediler. Ayran gözleme ikram ettiler. Kırmadım onları. Köylerine gittim. Misafir oldum. Bundan da keyif aldım" dedi.

Gezisini Akçaeniş, İslamlar ve Eskihisar köylerinde halk buluşmaları ile sürdüren Akaydın, programı dahilinde olmayan köylerde de mola vererek sorunları dinledi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

17 Şubat 2014 Pazartesi 15:19

Cumhuriyet Halk Partisi, Elmalı, Antalya, Mustafa Akaydın, Yerel