Kendisini 'Yeşil' Olarak Tanıttı, İş Adamını 370 Bin TL Dolandırdı

Antalya'da iş adamına kendisini 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım olarak tanıtarak 370 bin lira dolandırdığı iddia edilen şüpheliyle birlikte 2 kişi gözaltına alındı.

Antalya'da bir iş adamına kendisini 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım olarak tanıtarak 370 bin lira dolandırdığı iddia edilen şahıs ve 2 şüpheli gözaltına alındı.

KENDİNİ YEŞİL DİYE TANITTI, 370 BİN TL DOLANDIRDI

İddiaya göre, Antalya'da Turgut K. isimli şahıs, bir iş adamı ile kardeşlerine kendisini 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım olarak tanıttı. Turgut K.'nın, ayrıca kardeşi Kemal K.'nın da Antalya'ya İstihbarat Şube Müdürü olarak atandığını söylediği ileri sürüldü. Kısa süre içinde iş adamı ile samimi olan Turgut K., Kuzey Irak'ta iş bağlama vaadiyle iş adamından 370 bin lira aldı.

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İş adamı ve kardeşi bir süre sonra durumdan şüphelenerek durumu polise bildirdi. Harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Polis, kısa süre sonra Turgut K., kardeşi Kemal K. ve yanlarında bulunan Nihal B.'yi Denizli'de gözaltına aldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Zanlıların Antalya'daki evlerinde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca ile bin 500 euro sahte para ele geçirildi. Emniyette sorguya alınan Turgut K., kardeşi Kemal K. ve yanlarındaki Nihal B. kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Sorguları tamamlanan 3 zanlı adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA

25 Ekim 2017 Çarşamba 16:21

Mahmut Yıldırım, Antalya, 3. Sayfa, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri