Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Münir Özkul Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Münir Özkul, Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Münir Özkul, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanıyor. Usta sanatçıyı uğurlamak isteyen sevenleri, Polis ekipleri tarafından aranarak cami avlusuna alındı.

93 yaşında hayatını kaybeden Türk sinemasının usta ismi Münir Özkul için Teşvikiye Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor. Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen veda töreninin ardından Özkul'un Türk bayrağına sarılı naaşı Teşvikiye Camii'ne getirildi. Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze törenine Özkul'un ailesi, sevenleri ve sanat camiasından çok sayıda ünlü isim katılıyor. Polis ekipleri cami çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, güvenlik nedeniyle usta sanatçıyı uğurlamak isteyen sevenleri kapıda aranarak cami avlusuna alındı. Sevenleri usta sanatçının tabutu başında dualar etti. Ünlü oyuncu İlyas Salman'ın da başını oyuncunun tabutuna koyarak duygusal anlar yaşadığı görüldü. Fenerbahçe amigosu Rambo lakaplı Okan Güler ise usta sanatçının tabutunun üzerine Fenerbahçe atkısı bıraktı. Usta sanatçının sevenleri camiye akın ediyor.

"Huzura kavuşmuştur diye düşüyorum"

Cenaze törenine katılan İzzet Günay, "Çok saygıdeğer bir büyüğümüz aslında. Siz onu sinemadan tanıyorsunuz ama onun en güzel tarafı, en başarılı olduğu tarafı tiyatro. Harika bir oyuncuydu. Herkese karşı sevgi ve saygıyla çok mesafeli olan, işini çok iyi yapan, büyük özveri ile yapan. 5-6 filmde oynayabildik, keşke daha fazla çalışma imkanımız olsaydı. Biliyorsunuz uzun yıllardır rahatsızlıklar içinde. Herhalde huzura kavuşmuştur diye düşüyorum" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

07 Ocak 2018 Pazar 12:55

Muhsin Ertuğrul, Münir Özkul, Fenerbahçe, Teşvikiye, Politika, Güncel