Ygap ile Ftr Hastaneleri Adana Örneği' Çalıştayı

Adana'da, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından 'Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (FTR) Adana Örneği' bilgilendirme çalıştayı yapıldı.

Adana'da, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından "Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (FTR) Adana Örneği" bilgilendirme çalıştayı yapıldı.
Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ile Adana Şehir Hastanesi Başhekimi Koray Daş'ın katıldığı çalıştay öncesi Adana Şehir Hastanesinde bulunan YGAP ve FTR servisleri gezilerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verildi.
Çalıştayda, YGAP ve FTR'nin mevcut durumunun değerlendirilip, süreç hakkında somut bilgi alınarak, açılacak alanlarda ise ne şekilde yönetiliceği ve varsa ihtiyaç duyulan revizyonların belirlenmesi, işletmecilik modeli üzerine düzenleyici sonuçların alınması masaya yatırıldı.
Çalıştayla, Adana Şehir Hastanesi örneği kapsamında yeni kurulacak YGAP ve FTR hastanelerinin kurulum ve işleyiş sürecinde ihtiyaç değerlendirmesi yapılarak yeni açılması planlanan şehir hastaneleri için model oluşturmanın amaçlandığı bildirildi.
Adana Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve YGAP Sorumlusu Doç. Dr. Yarkın Özenli, hastanelerindeki güvenlik uygulamalarından personelin durumlarına kadar hastaneleriyle ilgili detaylı bilgi verdi.
Çalıştayda yarın da Adana Şehir Hastanesi FTR örneği masaya yatırılacak.

Kaynak: AA

05 Nisan 2018 Perşembe 16:23

Ahmet Özer, Adana, Politika, Güncel