Yıldırım'da Madde Bağımlılığına Karşı Güç Birliği

Yıldırım Belediyesi, ilçede madde bağımlılığı ile mücadele konusunda önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Yıldırım Belediyesi, ilçede madde bağımlılığı ile mücadele konusunda önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Kaymakam Mehmet Aydın ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Önder, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, İlçe Sağlık Müdürü Ferhat Ekinci ve İlçe Müftüsü Musa Dolar örnek bir projenin protokolüne imza attı. Proje kapsamında okullardaki öğrenci velileri, camilere ibadete gelen vatandaşlar, fabrika ve benzeri işletmelerin çalışanları, umuma açık işletme ve tesislere gelen vatandaşlar, adli makamlarca denetimli serbestlik kararı verilen uyuşturucu madde kullanmaktan ve satmaktan işlem yapılan şahısların aileleri ziyaret edilip, uyuşturucu maddelerin zararları konusunda bilgilendirmesi yapılacak.
İlçe genelinde gençleri çağın vebası olan madde bağımlığından korumak için tüm paydaşlarla topyekün bir mücadele gerçekleştirdiklerini söyleyen Edebali, "Madde kullanımındaki artış aile ve toplum üzerinde ağır tahribatlara yol açmaktadır. İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte gerçekleştireceğimiz bu proje ile nihai hedefimiz insan merkezli ve toplum destekli güvenlik hizmeti anlayışı ilemadde kullanımı ve satışı olaylarını asgari seviyeye indirerek halkın huzurunu ve güvenliğini sağlamaktır. Okullarda, camilerde ve umuma açık yerlerde toplumumuzu bilinçlendireceğiz" dedi.
Mücadele konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini de vurgulayan Başkan Edebali, "Umudumuz, gayemiz gençlerimizin çocuklarımızın hayatını kurtarmak. Bu konuda yapılması gereken bütün hizmetler kutsal hizmetler. Fiziki projelerden çok daha hayırlı hizmetler. Çünkü bir insan kurtarmak dünyayı kurtarmak kadar kıymetlidir" ifadelerini kullandı.
Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, "Bizim işimiz uyuşturucu ile mücadele etmek. Bir suç unsuru oluşmadan bu tedbirleri almak. Gençlerimizi bu beladan uzak tutacak sosyal projeler gerçekleştiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ye bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Önder ise, "Toplumun refaha ve huzura ermesi için birçok alanda öncülük eden Yıldırım Belediyesi'nin madde bağımlılığı konusunda da gösterdiği hassasiyetten dolayı kutluyorum" şeklinde görüşlerini belirtti. - BURSA

Kaynak: İHA

25 Ocak 2018 Perşembe 17:11

Ekinci, Mehmet Aydın, İsmail Hakkı Edebali, Politika, Güncel