'Yıldırım' Hızında Belediyecilik

Yıldırım Belediyesi, bürokratik işlemlerde zaman kaybını önleyen hizmetler ve sunduğu teknolojik olanaklarla vatandaşlara 'yıldırım' hızında belediyecilik imkanı sağlıyor.

E-Belediyecilik hizmetleriyle vatandaşlara, belediyeye uğramadan ve bulundukları yerden hizmet alma imkanı sunan Yıldırım Belediyesi'nin e-vergi sisteminden 13 bin 922 ödeme işlemi gerçekleştirildi. Yenilenen çehresi ve gelecek vizyonuyla ekonomik yaşamın da canlandığı Yıldırım'da bin 635 işyeri açma ruhsat başvurusu e-ruhsat sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Çağın gelişimlerine de ayak uyduran ve teknolojik olanakları vatandaşların kullanımına sunan Yıldırım'da İOS ve Android işletim sistemlerine sahip 8 bin 576 kullanıcı Yıldırım Belediyesi Mobil Uygulama üzerinden belediye hakkında birçok bilgiye erişebiliyor. Öte yandan bir yıldır uygulamada olan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği YILDIRIM NET ağı ile Emirsultan Meydanı, Yeşil Türbe Meydanı, Cazibe Merkezi, Cumalıkızık, Mimarsinan Parkı, Mustafa Kemal İlhan Parkı ve Şehit Komando Caner Çalışkan Meydanı'nda ücretsiz olarak sağlanan internet hizmetinden 33 bin kullanıcı faydalanarak bilgiye anında erişme şansı yakaladı.

MODERN BELEDİYECİLİK ÖRNEKLERİ

Bürokratik işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların e-belediye uygulamalarından önce zaman kaybına uğradıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Uygulamalarımız hayata kazandırılmadan önce Yıldırımlılar için zahmetli ve zaman kaybına uğramalarına neden olan vergi ödemeleri ve ruhsat başvuru işlemleri internet sitemiz üzerinden yalnızca dakikalar içinde gerçekleşiyor. E-Belediye uygulamamız ile hemşehrilerimizin taleplerine hız kazandırıyoruz" dedi. Çağın gerekliliklerine ayak uydurarak, gelişen teknolojinin yansımalarını Yıldırım'da gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Edebali,"'Modern Belediyecilik' kültürüne olmazsa olmazlarımız arasında yer vererek önemli örnekler sergiliyoruz. 7 farklı noktadan kullanıma sunduğumuz ücretsiz internet hizmetimizle bilgiye ulaşmanın saniyeler sürdüğü günümüzde hemşehrilerimizi bir tıkla tüm dünyayla buluşturuyoruz. Yıldırımlıların yaşamlarını kolaylaştıracak projeleri sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

24 Ekim 2016 Pazartesi 14:28

İsmail Hakkı Edebali, Güncel