Yıldırımlı Liseliler Köklerine Tutunuyor

Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen programda Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle buluştu.

Yıldırım Belediyesi, ünlü tarihçi Prof Dr. Ahmet Şimşirgil'i 'Köklere Tutunmak' adlı buluşmalarla lise öğrencileriyle bir araya getirerek gençlerin tarihsel bilgilerine büyük katkı sağlıyor. Öğrencilerin gerçek tarihi yakından tanıması, gizli kalmış gerçekleri öğrenmesi ve tarihinden aldığı güçle geleceği şekillendirecek bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen etkinlik Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Tarihte son on yıl içerisinde Fatih Sultan Mehmed Han'ın hayatını konu olarak ele alan bir film, iki de dizi yapıldığını ancak senaryoların Fatih dönemi ile hiçbir alakası olmadığını belirten Şimşirgil, "Evet, büyük cihangir, müthiş bir stratejist, askeri, siyasi ve devlet adamlığı vasıflarını şahsında toplamış, din ve fen ilimlerinde alim, ilme ve sanata büyük değer veren, İstanbul'un fatihi ve Peygamber Efendimizin övdüğü bu büyük şahsiyet ne yazık ki gençlerimize ne sinemada ne de TV dizilerinde layıkıyla anlatılmadı. Hatta en kötü ve çirkin senaryolarla sunulmaya çalışıldı" diye konuştu. Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Akif Bingöl ise gençlerin manevi değerlere sahip çıkarak tarihinden aldığı güçle geleceği şekillendirecek bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen programdan dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler

20 Nisan 2018 Cuma 14:31

Ahmet Şimşirgil, Güncel