Yılın Enleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen 2012 Yılı Enleri Ödül Töreni Troia Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.27 farklı başlıkta belirlenen 2012 Yılın Enleri Ödül Töreni'nde 11 kategorinin ödülleri sahiplerini buldu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen 2012 Yılı Enleri Ödül Töreni Troia Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

27 farklı başlıkta belirlenen 2012 Yılın Enleri Ödül Töreni'nde 11 kategorinin ödülleri sahiplerini buldu.

Türk Hava Yolları 'Yılın markası', National Geographic Dergisi 'Yılın En Çok Okunan Dergisi', Kim Milyoner Olmak İster Yarışması ise 'Yılın Bilgi Yarışması' SEÇİLDİ. En İyi Televizyon Gazetecisi Fatih Portakal, En İyi Sivil Toplum Kuruluşu ödülüne AKUT, Yılın En Çok Okunan Gazetesi Ödülünü Radikal Gazetesi, En

Çok Okunan Mizah Dergisi Ödülünü Penguen Dergisi, Yılın En iyi Yönetmeni ve En İyi Filmi Faruk Aksoy'un 2012 yılında çektiği Fetih 1453 filmi, Yılın En İyi Eğitim Yazarı ise Pervin Kaplan seçildi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise üniversitede Türkiye'nin en başarılı isimlerini ağırladıklarını belirterek "ÇOMÜ'de 36 bin öğrenci var 26 bin ÇOMÜ'lünün oy kullandığı ankette seçilen isimlerden bazıları bugün aramızda. Takdir edersiniz ki herkesi aynı anda ağırlamak kolay değil. Bu nedenle 3 kısımda gerçekleşecek olan törenin ilkine katılım gösteren katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Aramızda çok önemli isimler var ve bu mutluluk verici. İltifat, alkış, ödül çok önemlidir. Daha güzel işler yapılması, daha başarılı çalışmaların gerçekleşmesi için bu törenler önemlidir. Öğrencilerimizin %95'inin şehir dışından gelmesi ve 44 ülkeden öğrencimizin olması sebebiyle aslında bu sadece ÇOMÜ'nün enleri değil Türkiye'nin enleridir" dedi. 11 farklı kategoride en iyilerin belirlendiği tören hatıra fotoğrafları çekilmesiyle son buldu. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

19 Nisan 2013 Cuma 16:19

Türkiye, Türk Hava Yolları, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Yerel