Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ağar, Sivas'ta

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar'ın, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas'a geldiği bildirildi.

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar'ın, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas'a geldiği bildirildi.
Sivas İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre Ağar, Sivas Valisi Alim Barut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'yı ziyaret etti.
Ağar, ilk olarak Vali Barut'u ziyaret ederek, Yol-İş Sendikası Genel Merkezi'nin ülke genelinde yapılan çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Valilik ziyaretinin ardından Ağar, Genel Sekreter Ayhan ile İl Genel Meclis Başkanı Özata'ya ziyarette bulundu.
Ayhan, işçi sendikalarının temsilcilerini Sivas'ta görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, işçilerin gerek özlük gerekse sosyal haklarının korunması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydetti.
Sivas İl Özel İdaresi'nin diğer illerle kıyaslandığında sorun ve taleplerin en hızlı şekilde yerine getirilen bir kurum olduğunu anlatan Ayhan, "İşçilerimizden ziyadesiyle memnunuz. Diğer yandan kurumumuzdan emekli olan personellerle bağımızı koparmamak ve iletişimimizi güçlü tutmak için 2005 yılından bugüne kadar emekli olan kardeşlerimize vefa yemeği düzenleyeceğiz. Sonuçta hepimiz bir aileyiz. Ülkemize hizmet etmek için canla başla çalışacağız. Temel gayemiz huzurun ve güçlü birlikteliğin sağlanmasıdır." ifadesini kullandı.
Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ağar da kurumlarda elde edilen başarıların temelinin diyalog olduğunu hatırlatarak, "Ülkemize hizmet etmek için hep beraber çalışıyoruz. İl Özel İdarelerimiz kırsalda güzel çalışmalar yapıyorlar. Köy yolları, köprü, menfez, kanalizasyon ve içme suyu gibi birçok alanda altyapı çalışmaları yapıldı. Türkiye geneline baktığımızda kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standardı yükseldi. Bu hizmetlerin verilmesinde işçilerimizin elbette ki payı büyüktür. Temennimiz ülkemizin daha güzel hizmetlerle iyi yerlere taşınmasıdır." açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

27 Mayıs 2016 Cuma 17:24

Salih Ayhan, Sivas, Politika, Güncel