Yol Kenarında Gömülü Ceset Bulundu

Batman'ın Gercüş ilçesinde yol kenarına gömülmüş bir ceset bulundu.

Batman'ın Gercüş ilçesinde yol kenarına gömülmüş bir ceset bulundu. Cesedin, iki ay önce Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Özbek köyünde kaybolan bir kadına ait olduğu öğrenildi.

Gercüş'ün Kozlu köyünden rahatsızlanan bir kişiyi ilçe merkezindeki hastaneye getiren Necdet Çelik, gece köye dönerken, çok sayıda köpeğin yol kenarında toplandığını gördü. Köpeklerin bir şeyler parçaladığını gören Necdet Çelik, şüphelenerek güvenlik güçlerine haber verdi. Olay yerine gelen korucular ve jandarmalar ekipleri, yol kenarına yakın bir bölgeye gömülmüş bir kadın cesedi ile karşılaştı. Bölgeyi güvenlik kordonuna alan jandarma, cesedi gömülü olduğu yerden çıkarttı. Gercüş Devlet Hastanesine götürülen ve baş ve kol kısmı köpekler tarafından parçalandığı tespit edilen ceset, kimlik tespiti çalışması için Diyarbakır'a gönderildi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesinde otopsi yapılan kadın cesedinin iki ay önce Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Özbek köyünde kaybolan 41 yaşındaki Besna Çelik'e ait olduğu öğrenildi. Çelik'in cenazesi tekrar Gercüş Devlet Hastanesi morguna kaldırılarak yakınlarına haber verildi. Yakınları tarafından Gercüş Devlet Hastanesinden gece geç saatlerde alınan Çelik'in cenazesi, toprağa verilmek üzere köyü Özbek'e gönderildi.

Gercüş Belediye Başkanı Esat Üner, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamaya hazırlanırken ilçelerinde böylesi hunharca işlenen cinayetten duyduğu üzüntüsünü

dile getirirken "Bu olay bizi ve ilçe halkını derinden üzmüştür. Bu olayı lanetliyoruz. Umarız failleri biran önce yakalanıp cezalandırılır" dedi. - BATMAN

Kaynak: İHA

27 Şubat 2013 Çarşamba 01:04

Kulp, Batman, Diyarbakır, Gercüş, Politika, Güncel