Yönetmen ve Oyuncu Dormen: Harika Bir Haber

- Yönetmen ve oyuncu Dormen ile röportaj - Yönetmen ve oyuncu Dormen: 'İstanbul gibi bir şehirde bir opera binası olmaması kadar korkunç bir şey olamaz.

- Yönetmen ve oyuncu Dormen ile röportaj - Yönetmen ve oyuncu Dormen:
"İstanbul gibi bir şehirde bir opera binası olmaması kadar korkunç bir şey olamaz. Onun için sadece biz sanatçılar için değil, tüm İstanbullular için harika bir olay"
"Harika bir haber"
Yönetmen ve oyuncu Haldun Dormen de tiyatro binası olarak 1946'da projelendirilen AKM'nin yenilenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti.
Dormen, İstanbul Kültür Sarayı adıyla 1969'da hizmete açılan merkez için, "Hiç ümidim yoktu, benim için harika bir haber oldu. İnşallah çok kısa zamanda da kavuşuruz AKM'ye." dedi.
Aralıklarla yaklaşık 60 yıldır birçok ünlü oyunların sahnelendiği Dormen Tiyatrosunu kuran Haldun Dormen, dayanıklılık problemleri nedeniyle yenilenme kararı alınan AKM binasının açılmasının, İstanbullular tarafından merakla beklendiğini vurguladı.
Özel tiyatroların yanı sıra birçok ödenekli tiyatroda da yönetmen ve oyuncu olara yer alan, bir dönem gazetecilik yapan ve kitaplar kaleme alan Dormen, şöyle konuştu:
"İstanbul gibi bir şehirde bir opera binası olmaması kadar korkunç bir şey olamaz. Hakikaten korkunç. Süreyya operasına sıkışmış durumdalar. Onun için sadece biz sanatçılar için değil, tüm İstanbullular için harika bir olay."

Kaynak: AA

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:46

Haldun Dormen, İstanbul, AKM, Politika, Güncel