Yozgat'ta, Cemil Çiçek Tarafından Yaptırılan Mescit Açıldı

Yozgat'ta, Cemil Çiçek tarafından yaptırılan mescit açıldıYOZGAT'ta, TBMM eski başkanlarından Cemil Çiçek tarafından yaptırılan İmam-ı Azam Mescidi, törenle ibadete açıldı.

Yozgat'ta, Cemil Çiçek tarafından yaptırılan mescit açıldı

YOZGAT'ta, TBMM eski başkanlarından Cemil Çiçek tarafından yaptırılan İmam-ı Azam Mescidi, törenle ibadete açıldı.

Kent merkezinde yaptırılan mescit için düzenlenen törene Cemil Çiçek ile birlikte Yozgat Valisi Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Çiçek, kendisi ve ailesi için mutlu bir günü yaşadıklarını söyledi. Mescide ismi verilen İmam-ı Azam'ın bugüne kadar iyi anlatılmadığını ifade eden Çiçek, şöyle dedi

Bu Müslüman millet, İmam-ı Azam'ı, İmam-ı Maturidi'yi iyi anlayabilseydi, 15 Temmuz denilen kepazeliği, zındık darbe teşebbüsünü yaşamazdık. Cehalet kökleştikçe, cehalet yaygınlaştıkça, bizim gideceğimiz yer sofluktur, softalıktır. Bugün din adına birçok yerde yaşadığımız şey, dinde olmayan dindir. Dininin aslında olmayan, Kuran'da olmayan, peygamberin hayatında, hadislerinde, sünnetinde olmayan bir kısım şeyleri, kolibasili bir kısım bilgileri, biz din olarak anlamaya çalışıyoruz, kabul etmeye çalışıyoruz. Sonra da başımıza bir sürü şeyler açılıyor. Cehalet bizi softa yapıyorsa, cehaletin softası, şeytanın maskarası olur. Bugün bir kısım yerlerde, bir kısım çevrelerde din adına şeytanın maskarası olmuş bir kısım anlayışlarla bu ülke mücadele ediyor. Devlet elinden gelen gücüyle, gayretiyle, bu maskaralıkları ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Konuşmaların ardından mescit ibadete açıldı. Mescitte aynı anda 500 kişi ibadet edebiliyor.

Yozgat'ta, Cemil Çiçek Tarafından Yaptırılan Mescit Açıldı - Son Dakika

Kaynak: DHA

03 Mayıs 2019 Cuma 17:31

Cemil Çiçek, Yozgat, Güncel