Yozgat'ta Köy Çocuklarına Bilişim Sınıfı Oluşturuldu

Yozgat'ın Çekerek ilçesine bağlı Beyyurdu köyündeki Şehit Ferhat Değerli İlk ve Ortaokulunda bilişim sınıfı oluşturuldu.

Yozgat'ın Çekerek ilçesine bağlı Beyyurdu köyündeki Şehit Ferhat Değerli İlk ve Ortaokulunda bilişim sınıfı oluşturuldu.
Şehit Ferhat Değerli İlk ve Ortaokulunda, Yozgat Valiliğinin başlatmış olduğu kampanya çerçevesinde kurumlarda kullanılmayan bilgisayarla oluşturulan Necip Fazıl Kısakürek Bilişim Sınıfının açılışı yapıldı.
Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Vali Kemal Yurtnaç'ın başlattığı kampanya kapsamında ildeki dördünccü bilişim sınıfının açılışını yaptıklarını belirtti.
Şu ana kadar kampanya vesilesiyle okullara 72 bilgisayar ve 10 yazıcı hediye ettikleri bilgisini veren Yılmaz, "Böylelikle Anadolu'nun ücra köşesindeki köylerimizde bulunan çocuklarımızın bilim ve teknolojiyle bilgisayarla tanışmalarının önünü açmış bulunuyoruz. Çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek." dedi.
Yılmaz, açılışın ardından 19 bilgisayar ve 1 yazıcının yer aldığı bilişim sınıfında incelemelerde bulunup öğrencilerle sohbet etti.

Kaynak: AA

16 Ekim 2017 Pazartesi 15:28

Necip Fazıl Kısakürek, Beyyurdu, Yozgat, Politika, Güncel