YSK'nin Kararı Sonrası New York Times: Sosyal Kargaşa Çıkacak

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times, YSK'nin İstanbul'daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararıyla ilgili haddini aşan bir haber yayınladı. Haberde, 'Sosyal kargaşa ve yeni bir ekonomik kriz ihtimali arttı' ifadeleri kullanıldı.

Amerikan gazetesi New York Times, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul'daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararından rahatsız oldu. Time yaptığı haberde, "Sosyal kargaşa ve yeni bir ekonomik kriz ihtimali arttı" ifadelerini kullandı.

Crlotta Gall imzalı haberde İstanbul'daki karar neticesinde yaşanacak sürece dair yorumlar yapıldı. Yazıda, "Cumhurbaşkan Erdoğan için ezici bir mağlubiyeti sildiği, ancak sosyal kargaşa ve yeni bir ekonomik kriz ihtimalini artırdığı" yorumu yer aldı.

"İSTANBUL İÇİN EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ MÜCADELE"

Haberde, "Ülkenin en büyük şehri ve ticari merkezi İstanbul için eşi benzeri görülmemiş mücadele." ifadelerine yer verildi.

Yazıda seçmen iradesinin hiçe sayıldığı sözleri de yer aldı.

YSK'nin Kararı Sonrası New York Times: Sosyal Kargaşa Çıkacak
Mazbatası Alınacak Olan İmamoğlu'nun Yerine Vali Yardımcısı Atanacak Mazbatası Alınacak Olan İmamoğlu'nun Yerine Vali Yardımcısı Atanacakİstanbul Seçimlerinin İptal Edilmesine Cem Yılmaz'dan Sert Tepki! İstanbul Seçimlerinin İptal Edilmesine Cem Yılmaz'dan Sert Tepki!Canan Kaftancıoğlu'ndan İptal Kararı Sonrası İlk Açıklama! Canan Kaftancıoğlu'ndan İptal Kararı Sonrası İlk Açıklama!Emre Kınay, Ekrem İmamoğlu Paylaşımıyla Sosyal Medyada Gündem Oldu! Emre Kınay, Ekrem İmamoğlu Paylaşımıyla Sosyal Medyada Gündem Oldu!İBB'nin Sosyal Medya Hesapları, Ekrem İmamoğlu'nu Takipten Çıkardı İBB'nin Sosyal Medya Hesapları, Ekrem İmamoğlu'nu Takipten ÇıkardıErkan Tan'dan Çok Konuşulacak İmamoğlu Sözleri: Yıldırım'ın Oylarıyla Başkan Oldu Erkan Tan'dan Çok Konuşulacak İmamoğlu Sözleri: Yıldırım'ın Oylarıyla Başkan OlduYSK Kararı Sonrası Kılıçdaroğlu'ndan İlk Açıklama: Her Şey Çok Güzel Olacak YSK Kararı Sonrası Kılıçdaroğlu'ndan İlk Açıklama: Her Şey Çok Güzel OlacakFazıl Say'dan YSK'nın Kararına Tepki: 20 Kere Seçim Olsa da 20'sini de Ekrem İmamoğlu Kazanacak Fazıl Say'dan YSK'nın Kararına Tepki: 20 Kere Seçim Olsa da 20'sini de Ekrem İmamoğlu KazanacakDSP'nin İstanbul Adayı Aydın: DSP, Kendine Düşeni Yapacaktır DSP'nin İstanbul Adayı Aydın: DSP, Kendine Düşeni YapacaktırEkrem İmamoğlu Kimdir? Ekrem İmamoğlu Kimdir?
07 Mayıs 2019 Salı 08:45

İstanbul, New York Times, Yüksek Seçim Kurulu, Politika, Dünya, Ekonomi, Güncel
İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI