Yüksekova'da Çobanlık Yapan Genç, Kardan F-35 Savaş Uçağı Yaptı

Hakkari Yüksekova'da inşaat işçiliği ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan genç, evinin önünde kardan F-35 savaş uçağı yaptı. Uçağı 23 günde tamamlayan genç, 'Maliyeti de baya yüksek oldu. Uçağın yapımına 7-8 bin lira param gitti. Yaptığım F-35 uçağını İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya hediye ediyorum.' dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde inşaat işçiliği ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan Mehmet Şerif Karahan, evinin önünde eksi 25 dereceye varan soğuk havada kardan F-35 savaş uçağı yaptı. Savaş uçağını 23 günde yaptığını söyleyen genç, "Bunun maliyeti de baya yüksek oldu. İşçiliğiyle beraber uçağın yapımına 7-8 bin lira param gitti. Ben bu yaptığım F-35 uçağını İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya hediye ediyorum." dedi.

EVİNİN ÖNÜNE KARDAN F-35 SAVAŞ UÇAĞI YAPTI

Yeni Mahalle'de yaşayan ve milli üretime destek amaçlı 30 metre uzunluğundaki F-35 savaş uçağını tek başına 23 günde yapan Karahan, daha önce de helikopter, ev ve değişik figürler yaparak ilçede popüler hale gelmişti. Her sene olduğu gibi bu sene de tüm imkanlarını kullanarak F-35 savaş uçağı için gerekli tüm malzemeleri alan Karahan, evinin önünde 23 günlük bir uğraşın ardından kardan yaptığı uçağı görücüye çıkarttı.

"23 GÜNÜMÜ ALDI, MALİYETİ 7-8 BİN LİRA OLDU"

F-35 savaş uçağını yapan Mehmet Şerif Karahan, küçükken yaptığı değişik şekillerden dolayı herkesin kendisiyle dalga geçtiğini belirterek, "Savaş uçağı 23 günümü aldı. Bunun maliyeti de baya yüksek oldu. İşçiliğiyle beraber uçağın yapımına 7-8 bin lira param gitti.

"İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SOYLU'YA HEDİYE EDİYORUM"

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, 'bizde kendi göbeğimizi kendimiz keselim, kendi uçağımızı kendimiz yapalım' diyoruz. Ben de yerli ve milli üretime destek veriyorum. Bende onun için F-35'i yaptım. Ben bu yaptığım F-35 uçağını İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya hediye ediyorum. Onu kendime örnek aldığım için bu uçağı yatım. Bakan Süleyman Soylu'dan bana bekçilik görevi verilmesini rica ediyorum. " dedi.

Karahan, herkesi yaptığı F-35 savaş uçağını görmeye davet etti.

İşte yapımı 23 gün süren kardan F-35 savaş uçağından kareler;

Yüksekova'da Çobanlık Yapan Genç, Kardan F-35 Savaş Uçağı Yaptı - Son Dakika

Kaynak: İHA

12 Ocak 2019 Cumartesi 10:05

Mehmet Şerif, Yüksekova, Hakkari, Yaşam, Ekonomi, Güncel