Mülteci çadırlarını atış poligonu olarak görüyorlar! Yunan milli muhafızından kan donduran paylaşım

Yunanistan'da milli muhafız olan bir şahsın, sosyal medya hesabında yer verdiği "Burada (mülteciler için) çadırların kurulduğu atış poligonundayım. Hareket eden doğal hedeflerle tekrar atış yapmak için sabırsızlanıyorum" sözleri kan dondurdu.

Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Meclis Üyesi ve milli muhafız olan M.Y adlı Yunan vatandaşı, sosyal medya hesabından mültecilere yönelik "Burada (mülteciler için) çadırların kurulduğu atış poligonundayım. Bu kez hareket eden doğal hedeflerle tekrar atış yapmak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı. Şahıs, "kin ve nefret" suçundan gözaltına alındı.

"DOĞAL HEDEFLERLE ATIŞ YAPMAK İÇİNSABIRSIZLANIYORUM"

Yunanistan'ın mültecilere yönelik ırkçı yaklaşım ve nefret söylemlerine bir yenisi daha eklendi.Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Kalloni Nahiyesi Meclis Üyesi ve milli muhafız olarak görev yapan Yunanlı M.Y, sosyal medya hesabından mültecilere yönelik yaptığı paylaşım kan dondurdu. Sosyal medya hesabından askeri tatbikat atış alanında çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak tüyleri ürperten yazı yazan M.Y, "Burada (mülteciler için) çadırların kurulduğu atış poligonundayım. Bu kez hareket eden doğal hedeflerle tekrar atış yapmak için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

KİN VE NEFRET SUÇUNDAN GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan, paylaşım nedeniyle savcılık söz konusu M.Y adlı milli muhafız görevlisinin silahını teslim etmediğini ve M.Y'nin "kin ve nefret suçundan" olayla ilgili cezai soruşturma başlatması üzerine gözaltına alındığını duyurdu.

Mülteci çadırlarını atış poligonu olarak görüyorlar! Yunan milli muhafızından kan donduran paylaşım - Son Dakika Dünya
Kaynak: DHA
14 Eylül 2020 Pazartesi 11:50
YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika