Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler

Şarkıcı Gökhan Özoğuz, Elazığ'da yaşanan deprem sonrasında Yunanistan'ın ülkemize yardım edeceğini öğrendiğinde dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Daha önce Yunanistan'da yaşanan deprem sonrası sosyal medyada 'oh olsun' diyenlere seslenen şarkıcı, 'Biraz utanırsınız belki' dedi.

Türkiye, dün akşam saat 20.55'te Elazığ'dan gelen son dakika deprem haberiyle sarsıldı. Elazığ ile Malatya'da yıkım ve ölüme neden olan 6.8'lik deprem sonrası ülkenin çeşitli yerlerinde yardım kampanyaları düzenlendi. Yardıma bir dönem Türk halkının protesto ettiği Yunanistan'ın da katıldığını öğrenen şarkıcı Gökhan Özoğuz, tepki gösteren bir paylaşımda bulundu.

YUNANİSTAN, DEPREM SONRASI YARDIMDA BULUNDU

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik deprem, Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Bitlis, Batman, Suriye ve Irak'tan hissedildi. Birçok binanın yıkıldığı ve vatandaşların hayatını kaybettiği deprem bölgesine yardım kampanyaları başlatıldı. Gökhan Özoğuz depremin ardından ülkemize yardıma ilk gelenlerden birinin Yunanistan olduğunu öğrenince daha önce Yunanistan'da yaşanan deprem sonrası sosyal medyada 'oh olsun' diyenlere seslendi.

"YUNANİSTAN'DA DEPREM OLDUĞUNDA BEDDUA EDENLER, BİRAZ UTANIRLAR BELKİ"

Yunanistan depreminde yaşananları hatırlatan Gökhan Özoğuz "Yunanistan'da deprem olduğunda beddua edenler vardı. Biraz utanırlar belki. Artık bilmeyenlerde uyansın inşallah da, şu kin, şu nefret bitsin! Dünyanın dört bir yanında. İnsan olmaya geliyoruz dünyaya. Eninde sonunda insan insana muhtaç olacak!" dedi.

YUNANİSTAN DESTEĞE HAZIR OLDUKLARINI DUYURDU

Elazığ'ın Sivrice ilçesindeki 6.8'lik depremin ardından Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakiş, sosyal medya hesabından geçmiş olsun mesajı gönderdi. Miçotakis, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye'yi vuran yıkıcı depremin ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkının acısını tüm kalbimle paylaşıyorum. Arama kurtarma ekiplerimiz size yardımcı olmaya hazırdır" ifadelerini kullandı. Öte yandan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu telefonla arayarak yardıma hazır olduklarını belirtti.

Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler - Son Dakika Magazin
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakiş: Ekiplerimiz size yardımcı olmaya hazırdır Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakiş: Ekiplerimiz size yardımcı olmaya hazırdırYerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldı Yerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldıElazığ'a gönderilen bir yardım paketinin içinden çıkan not, okuyanları duygulandırdı Elazığ'a gönderilen bir yardım paketinin içinden çıkan not, okuyanları duygulandırdıSon dakika: Depremden 12 saat sonra enkaz altından çıkarılan 12 yaşındaki çocuk vefat etti Son dakika: Depremden 12 saat sonra enkaz altından çıkarılan 12 yaşındaki çocuk vefat ettiİran ve Kosova, Elazığ depremi için Türkiye'ye desteğini duyurdu İran ve Kosova, Elazığ depremi için Türkiye'ye desteğini duyurduSon dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybetti Son dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybettiDepremi önceden bilen isimden korkutan uyarı: Fay hattı uyanmaya başladı Depremi önceden bilen isimden korkutan uyarı: Fay hattı uyanmaya başladı
25 Ocak 2020 Cumartesi 14:42

Gökhan Özoğuz, Yunanistan, Deprem, Elazığ, Magazin, Güncel, Son Dakika

Son Dakika