Yüzlerce insanın canını alan koronavirüsün fotoğrafları ilk kez yayımlandı

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Çin'in Hubey bölgesindeki Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsün fotoğraflarını yayımladı.

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı (NIH) bünyesindeki enstitülerden biri olan NIAID, SARS-CoV-2 önceki adıyla 2019-nCoV olarak bilinen koronavirüsün fotoğrafını yayımladı. Enstitünün Montana eyaletinde yer alan Hamilton'daki laboratuvarı, tarama ve transmisyon elektron mikroskoplarında koronavirüsün görüntülerini üretti.

İSMİN SEBEBİ AÇIKLANDI

Enstitünün yazılı yaptığı açıklamada, SARS-CoV-2'nin, Aralık 2019'da ilk olarak Çin'in Vuhan kentinde tespit edilen ve küresel bir halk salığı tehdidi haline gelen Covid-19 hastalığına neden olduğu belirtildi. Ayrıca, açıklamada koronavirüslerin yüzeyindeki 'taç'ların virüs ailesine 'corona' (korona) ismini verdiği, bunun da 'taç'ın (crown) Latincesi olduğu ve çoğu koronavirüsün taç benzeri bir görünümünün olduğu belirtildi.

Ayrıca, NIAID, Covid-19'e dair yapılan aşı geliştirme çalışmalarının da bir görüntüsünü paylaştı.

ÖLÜ SAYISI 1383'E YÜKSELDİ

Öte yandan, Covid-19 (koronavirüs) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1383'e, vaka sayısı ise 64 bin 437'ye ulaşırken, tedavi edilen kişi sayısı ise 6 bin 919 olarak açıklandı.

İşte yüzlerce can alan virüsün fotoğrafı:

Yüzlerce insanın canını alan koronavirüsün fotoğrafları ilk kez yayımlandı - Son Dakika Dünya
14 Şubat 2020 Cuma 11:51

Amerika Birleşik Devletleri, Çin Halk Cumhuriyeti, Wuhan, Sağlık, Dünya, Güncel, Son Dakika
YORUMLAR (29)
 • haslaz : binlerce müslümana eziyet edip katlettiniz allah o müslümanların intikamını sizden aldı en güzel intikam sahibi allahtır
  Cevap Yaz 74 9 Yayından Kaldır
 • Hsn : Allah zalimin zulmüne dur der ve intikam sahibi doğru ama bu bela o belamıdır onu da Allah bilir
  30 3 Yayından Kaldır
 • Nes : binlerde masum hayvanın canını aldınız canlı canlı kızgın yaglarda kızarttınız derısını yuzdunuz herseyı yediniz beter olun! harita dan silinin inşallah
  Cevap Yaz 60 2 Yayından Kaldır
 • Ermiş cocuk : ALLAHIN IZNIYLE HARITADAN SILINECEKLER BIRAY SURMEYECEK NUH TAYFUNU ILE VEDE HASTALIKLA BAŞEDEMIYECEKLER YARI INSALLAH NUH TAYFUNUILE YOK OLACAKLAR..YA ALLAH INŞALLAH..BU ULKELERIN ICINDE AMERIKA RUSYA JAPONYADA VAR..AMIN. ERRAHMAN.ERRAHMAN..
  Cevap Yaz 22 16 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika