Yüzüklerin Efendisi:Kralın Dönüşü Filmi

Yüzüklerin Efendisi:Kralın Dönüşü filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Yüzüklerin Efendisi:Kralın Dönüşü filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Sauron'un güçleri insan ırkına karşı son kuşatmada Gondor'un başkenti Minas Tirith'e saldırıyor. Etkisiz bir vekilharcın gözetimindeki bir zamanların görkemli krallığı, kralına hiçbir zaman böylesine umutsuzca ihtiyaç duymamıştır. Acaba Aragorn, damarlarında akan gerçeği kabullenerek kaderiyle yüzleşmek için harekete geçme cesaretini kendisinde bulabilecek midir?

Gandalf, çaresizlik içinde Gondor'un dağılmış güçlerini harekete geçirmeye çalışırken, Théoden de Rohan'ın savaşçılarını savaşa hazırlamakla uğraşmaktadır. Eowyn ve Merry'nin de aralarında saklanmakta olduğu insan orduları, cesaret ve sadakat duygularına karşın, krallığı tehdit eden düşmanla denk güçte değildir.

Büyük zaferler büyük fedakarlıkların ürünüdür. Verilen kayıplara rağmen kardeşlik büyük savaşa doğru ilerlemektedir. Amaç, Sauron'un dikkatini dağıtarak Frodo'nun arayışını tamamlamasını sağlamaktır. Tehlikelerle dolu düşman topraklarındaki yolculuk sırasında Frodo, Sam ve Gollum'a daha çok güvenmek zorunda kalacaktır. Zira yüzük, sadakatini ve nihayet insanlığını sınamaya devam etmektedir.
Yönetmen: Peter Jackson
Senaryo: Frances Walsh, J.R.R. Tolkien
Oyuncular: David Aston, Sean Astin, Alexandra Astin, Noel Appleby, Noel Appleby
Filmin Türü: Fantastik, Aksiyon,
Orijinal Adı: Lord of the Rings: The Return of the King, The
Yapım Yılı: 2003
Yapım Ülkesi: ABD/Yeni Zellanda
Orijinal Dili: İngilizce
Filmin Süresi: 201 dk.
Resmi Sitesi: http://www.derherrderringe-film.de/
Vizyon Tarihi: 19.12.2003
05 Temmuz 2011 Salı 11:18

Güncel