Zahireciler Esnaf Odası Başkanlığına Yeniden Artun Seçildi

Malatya Zahireciler Esnaf Odası'nın genel kurulunda başkanlığa yeniden Bülent Artun seçildi.

Malatya Zahireciler Esnaf Odası'nın genel kurulu Esnaf Sarayı Ebubekir Zorlu Salonu'nda gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını MESOB Başkan Vekili Orhan Özbek'in yaptığı genel kurula Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, esnaf odası başkanları ve Oda üyeleri katıldılar.

MESOB Başkan Vekili Orhan Özbek, "Afrin Operasyonunda ordumuzun başarılı olmasını diliyorum. Bütün esnafımızdan, dükkanlarına Türk Bayraklarını asmalarını istiyoruz. Bu operasyon başarıl olacaktır. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin" dedi.

Genel kurulda esnaf kredileri hakkında bilgi veren Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, "Bizler tüm esnaf ve sanatkarlarımızın yanındayız. Zahireciler Esnaf Odası üye olanlar içinden 4 yıl içinde 1 milyon 338 bin TL kredi kullanılmıştır. Bu rakam az. Esnaf kredilerinin faiz oranları daha düşük. Esnafımız şartları tutması halinde kredi başvurusunda bulunabilir. Yeni kredi imkanları var. Bunlar yüzde 5 faizli ve 5 yıl vadeli 200 bin limitli işletme kredisi, yüzde 5 faizli ve 10 yıl vadeli 500 bin TL limitli işyeri edindirme kredisi ile yüzde 5 faizli ve 5 yıl vadeli 500 bin TL limitli taşıt edindirme kredileri de bulunmaktadır. Zahireciler Esnaf Odası üyeleri için yeni bir yer yapımı için çalışmalar devam ediyor. Bu konuda gelişmeler olduğu zaman esnaflarımızı bilgilendireceğiz" dedi.

Zahireciler Esnaf Odası Başkanlığına yeniden tek liste ile aday olan Bülent Artun, "Genel kurula katılan esanf arkadaşylara teşekkür ediyormu.Sorunları biliyoruz.bu sorunların çözümünü hep birlikte gerçekleştireecğiz. Bana vedrmiş olduğunuz yetki için teşekkür ediyorum" dedi.

Genel kurul sonucunda Bülent Artun başkanlığındaki Zahireciler Esnaf Odası'nın yönetim kuruluna İbrahim Halil Kılıç, Eylem Çağlar, Karaca Hayta, Arif Koyun, Erhan Daşkaya ve İsmail evren getirilirken, Denetim Kuruluna ise Ufuk Yılmaz, Yunus Alkan ve Cercis Ünsal seçildiler.

Kaynak: Bültenler

23 Ocak 2018 Salı 08:46

Afrin, Orhan Özbek, Ali Evren, Malatya, Güncel