Zehir Tacirinden Şoke Eden İfade: 'Şifa İçin Esrar Ektim'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen operasyonda evinde skunk bitkisi ve tohumu çıkan şahsın adliye girişinde, 'Ben şifa için esrar ektim, kenevir ektim' sözleri şoke etti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen operasyonda evinde skunk bitkisi ve tohumu çıkan şahsın adliye girişinde, "Ben şifa için esrar ektim, kenevir ektim" sözleri şoke etti. Alınan bilgiye göre, Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, esrar ve skunk maddesi yetiştirdiği iddia edilen 2 şahsın evine baskın düzenledi. Eş zamanlı olarak İçmeler ve Torba Mahallesi'nde bulunan 2 eve düzenlenen baskında M.Y. ve H.H.C. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
EVİNDE İKLİMLENDİRME SİSTEMİ BULUNDU M.Y'nin İçmeler Mahallesi'ndeki evinde iklimlendirme sistemine ait çok sayıda materyal, 5 kök skunk bitkisi, 167 gram skunk maddesi, 17 gram skunk tohumu, çok sayıda kilitli poşet ele geçirildiği öğrenildi.
3 BİN 500 LİRAYA VİLLA KİRALAMIŞ Torba Mahallesi'nde villa kiralayan H.H.C. isimli şahsın evinde ise kurulu vaziyette iklimlendirme sistemine, toplamda 8 kilo 300 gram ağırlığında uzunlukları 70-80 cm 15 kök skunk bitkisi, yaş halde 755 gram skunk bitki yaprağı, 13 adet ecstasy hap, 7 gram skunk maddesi, 110 gram skunk bitki tohumu, 2 adet hassas terazi, çok sayıda kilitli poşetler ele geçirildiği bildirildi.
"ŞİFA İÇİN EKTİM"
İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şahıslardan M.Y.'nin ben şifa için esrar ekiyorum demesi herkesi şok etti. Bodrum adliyesi girişinde gazetecilere, "Ben şifa için esrar ektim, kenevir ektim. Cenabı Allah'ın ürettiği otu ektim. Eğer bunun bedeli ceza evine girip, acı çekmekse, çekerim. Allah'ın taktirine bırakıyorum. Ben şifa için esrar ektim" diyerek kendini savundu. M.Y. ve H.H.C. isimli şüpheliler uyuşturucu madde ticareti yapma ve 2313 sayılı kanuna muhalefet suçundan adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 2 şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. Öte yandan zanlıların evinde Türk Ceza kanunu kitabı, uyuşturucu ve uyarıcı madde suçları kitapları ele geçirildi.
(Eren Ayhan /İHA)

Kaynak: İHA

28 Kasım 2018 Çarşamba 18:21

Kenevir, Bodrum, Muğla, Güncel