Zeybekci'den Eleştirilere Sert Yanıt

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci, 'İzmir'i dünyaya pazarlayacağız' sözlerini çarpıtmanın İzmir ve İzmirlilere saygısızlık olduğunu vurgulayarak, 'İzmir kızıl elması peşindeyiz, İzmir ideali peşindeyiz' dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci, "İzmir'i dünyaya pazarlayacağız" sözlerini çarpıtmanın İzmir ve İzmirlilere saygısızlık olduğunu vurgulayarak, "İzmir kızıl elması peşindeyiz, İzmir ideali peşindeyiz" dedi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci ve 30 ilçenin Cumhur İttifakı adayları, ikinci toplantılarını MHP İzmir İl Başkanlığında düzenledi. Zeybekci, gazetecilerle yaptığı toplantıda, "İzmir'i dünyaya pazarlayacağız" sözlerinin muhalefet tarafından çarpıtılmasının İzmir ve İzmirlilere saygısızlık olduğunu kaydetti. Zeybekci, "'İzmir'i dünyaya pazarlamak' derken bunu açıklamaya ihtiyaç hissetmek, insanlara ve İzmir'e ayıptır, saygısızlıktır. İzmir yatırımcıların 'en cazip' dediği şehir olacaksa, ki İzmir'e il denmesine karşıyım. İzmir bir bölgedir, bir hikayedir. Yatırımcılara en cazip ortamları sağlayacak olan bir İzmir Dervişin fikri neyse zikri de o olurmuş. Muhatap da almıyorum. Çarpıtılmaya çalışılırsa İzmir'e saygısızlık olarak görürüm. Hedefimiz her şeyiyle en güzel İzmir. İzmir kızıl elması peşindeyiz, İzmir ideali peşindeyiz. Maalesef yine beceriksizliklerini ideolojik kılıfla örtülmeye çalışılmasının girişimindeler. Kimse kimseden milliyetçi değil. Daha fazla Atatürkçü, daha fazla laik. Bunları bırakalım. Senin İzmir'le ilgili hayalin, projen ne; bunları konuşalım. Bu yaklaşımları İzmir'e haksızlık görüyorum. Kolaycılık, ideolojik kılıf bulma ve ilkellik olarak görüyorum" şeklinde konuştu. Gün içinde çok sayıda ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Zeybekci, "Bugün bizim için bereketli bir gün. İzmir'in birçok noktasında, İzmir'in tamamını temsil eden vatandaşlarımızla bir araya gelme imkanımız oldu. Onlardan aldığımız dua ve motivasyonla çok daha farklı bir gün yaşıyoruz. Çok şanslı bir adayım. İki il binam var. 60 ilçe binam var. İki il başkanım ve 60 ilçe başkanım var. 30 ilçe başkan adayımızla 'İzmir hak ettiğini alacak' dediğimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine giren şehirler yarışında olması gereken yerde olacak şekilde beraber milletimizin teveccühüne talibiz" dedi.

"AK PARTİ VE MHP BİRLİKTELİĞİ İZMİR BİRLİKTELİĞİNİN EN ÖNEMLİ TİMSALİ"

"Bu seçimlerde AK Parti + MHP= 2 olmuyor" diyen Zeybekci şöyle devam etti:

"3 oluyor, 4 oluyor. O sinerji, o birlik beraberlik; 'mevzu bahis İzmir ise gerisi teferruattır' diyor. Bizim tespitlerimize göre İzmirliler bugüne kadar çok yüksek oranla bir kere AK Parti'ye oy vermiş. AK Parti'ye ve MHP'ye o verenlere baktığımızda inanılmaz bir rakam çıkıyor. Hiç kimseyi rencide etmek için demiyorum; sadece gerçeği tespit ediyorum. İzmir'in bugüne kadarki süreçte problemleri azalmadı, arttı. Çözümü kolaylaşmadı, zorlaştı. Bunu hiçbir partiyle ilgili olmaksızın tespit etmek istiyorum. AK Parti ve MHP birlikteliği İzmir birlikteliğinin en önemli timsalidir. İzmirlilere sesleniyorum; ne olur oyunuzu İzmir'e verin. Oyunuzu kendinize verin. Çocuklarınıza, yaşlılarınıza, İzmirimizin geleceğine verin. İzmir'imiz bizi anladı diye düşünüyorum." Seçim çalışmaları kapsamında İzmirlilerin hoşgörülü davranışlarıyla karşılaştıklarını kaydeden Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsan bir yerde negatif şeyle karşılaşmaz mı, karşılaşmadık. 50 gündür şehri dinliyorum. 'Hasretle bekliyoruz' diyorlar. Problemlerinin çözüleceğine inandıkları için böyle söylüyorlar. Ben AK Parti ve MHP'nin bu şehirde meclis üyeliklerine de tek liste olarak girmesini istiyorum. Onu da başardıktan sonra bu sinerjinin artacağına inanıyorum. İzmir hak ettiğini alacak. 31 Mart gecesi o zeybek Konak Meydanı'nda oynanacak inşallah. Anadolu'ya İzmir'den güneş doğacak." Zeybekci, İzmir ile ilgili özellikle trafik ve toplu taşımayla ilgili önemli projeler gerçekleştireceklerini de belirtti.

(İHA)

Kaynak: İHA

14 Ocak 2019 Pazartesi 17:41

Değerli Taş, İzmir, MHP, Güncel