Zonguldak - Karabük Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Karabük Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusuKARABÜK Üniversitesi'nde bu yıl mezun olan 7 bin öğrenci, törenle diplomalarını aldı.

Karabük Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu
KARABÜK Üniversitesi'nde bu yıl mezun olan 7 bin öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü'nde sıra arkadaşları 50 yaşındaki Mehmet Yılmaz, 48 yaşındaki Fehmi Bayık ve 43 yaşındaki Adem Balıkçı da öğrencilerle birlikte kep fırlatarak üniversiteyi bitirmenin mutluluğunu yaşadı. Törenin ardından öğrenciler, Yusuf Güney konseriyle doyasıya eğlendi.
Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ayyıldızlı Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet törenine Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü başarıyla bitiren 4 çocuk babası Mehmet Yılmaz, arkadaşlarıyla iddialaştığı için üniversiteye başladığını belirterek, Memurum. Hocalarımın desteğiyle üniversiteyi bitirdim. Güzel bir duygu. Unutulmaz güzel anılarla ayrılıyorum. Biraz daha genç yaşta başlasaymışım iyiydi. Okumanın yaşı yok. Bundan sonra sıradaki üniversiteyi bekliyorum. Sonuna kadar devam dedi.
3 çocuk babası Fehmi Bayık ise, Bu yaşta üniversiteyi bitirip çocuklara örnek olmak için şansımı denedim. Okul birincisi olamadım ama bölüm birincisi oldum. Öğrenmenin yaşı yok. Her kes çalışsın. Bu ülkenin çalışanlara çok ihtiyacı var. Öğrenciler kendilerine verilen emekleri bilsin diye konuştu.
Bir çocuk babası Adem Balıkçı da üniversiteye hazırlanan kızına örnek olmaya çalıştığını belirterek, Keşke daha önce okumuş olsaydım. Çalışan insan üniversiteyi bitirir. Bizim için zaman biraz geçse de üniversiteyi bitirdik dedi.
Törenin ardından sahneye çıkan Yusuf Güney, seslendirdiği şarkılarla öğrencileri coşturdu. Şenlik alanını dolduran yaklaşık 40 bin kişi, Yusuf Güney'in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.
Yusuf Güney konser sırasında bariyerlerin arkasında bulunan öğrencilerin platforma yaklaşmasını istedi. Öğrenciler, demir bariyerlerle birlikte platforma doğru yürüyünce 2 küçük kız kardeş ezilme tehlikesi geçirdi. Abla, kardeşine sarılarak onu korumaya çalıştı. Bu sırada anne, güvenlik görevlilerinin de yardımıyla çocuklarını alandan çıkardı.
Öğrenciler cep telefonlarının ışıklarını açarak Yusuf Güney'e eşlik etti. Konseri ön sıralarda izleyen kız öğrenciler, popçuya sevgi gösterilerinde bulundu. Konser, yaklaşık 1.5 sürdü.

Kaynak: DHA

21 Mayıs 2016 Cumartesi 10:54

Orhan Alimoğlu, Burhanettin Uysal, Yusuf Güney, Karabük, Politika, Güncel