Zorlu PSM'de Gerçekleşen Bohemian Rhapsody Gala Gösterimine Ünlü Yağmuru

2 Kasım'da tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de gösterime girecek filmin Zorlu PSM'de gerçekleşen özel gala etkinliğinde iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü simaları bir araya geldi.

Kuşaklar arası , çok kültürlü ve küresel bir fenomen olan Queen'in müziklerine, klişelere meydan okuyan dünyanın en efsanevi sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistleri Freddie Mercury'e bir saygı duruşu niteliğinde olan Bohemian Rhapsody'nin Türkiye'deki ilk gösterimi, 31 Ekim Çarşamba akşamı %100 Music deneyimiyle ZORLU PSM Sahnesi'nde gerçekleşti.

ÜNLÜ İSİMLER GALADA BİR ARAYA GELDİ

Oyuncu kadrosuyla da dünyada dikkat çeken filme Aleyna Tilki, Hazal Kaya, Murat Evgin, Boran Kuzum, Hayal Köseoğlu, Şebnem Bozoklu, Alper Saldıran, Meriç Aral gibi isimler katıldı. Film; Queen'in simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Freddie Mercury'nin yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen rock müzik tarihinin en büyük performanslarından biri olan 1985 tarihli Live Aid konserinin öncesindeki önemli birleşme sürecine yayılıyor.

HİKAYEYİ PETER MORGAN veANTHONY MC CARTEN YAZDI

Prodüktörlüğünü Graham King, Robert De Niro, Jim Beach'in üstlendiği, hikayesi Peter Morgan ve Anthony McCarten tarafından yazılan filmde Queen kurucuları gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor tüm yaratım sürecinde takımın bir parçası olarak yer aldı ve filmin tarihe sadık kalması sağlandı. Graham King, "film onların hayat hikayelerini anlatıyor ve kimse bunu onlardan daha iyi bilmez" diyor. "Pek çok kitap, dergi ve makale okuyabilir, çok sayıda video ve röportajı izleyebilirsiniz, ancak bu insanlarla oturduğunuzda, bugün bulamadığınız Freddie hakkındaki gerçekleri anlatabilirsiniz. Bu benim için çok önemliydi. Her şey doğru olana kadar filmi yapmamamız gerektiğini hissettik ; hikaye, oyuncular her şey yerine oturmak zorundaydı. Benim için en alt nokta, herkesin hikaye anlatımından ve dünya çapında gösterilecek olan hayat hikayeleri hakkında bir filmden gurur duymasıydı. "

EMMY ÖDÜLLÜ RAMİ MALEK, FREDDİE MERCURY ROLÜNDE

X-Men serileri, Superman Geri Dönüyor filmleri ile de tanınan Bryan Singer'ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Bohemian Rhapsody'de Freddie Mercury'i Rami Malek, Brian May'I Gwilym Lee, Roger Taylor'ı Ben Hardy, John Deacon'ı Joseph Mazzello canlandırıyor. Film, Queen'in ikonik canlı performansı Live Aid'e geniş yer veriyor. Live Aid, 1980'lerin en önemli kültürel etkinliklerinden biriydi ve 13 Eylül 1985'te Londra'daki Wembley Stadyumu ve Philadelphia'daki John F Kennedy Stadyumu olmak üzere iki aşamalı bir konser serisi ile dünyanın en büyük süper starlarını bir araya getirdi. Geldof ve Midge Ure tarafından organize edilmiş, Etiyopya'daki kıtlıktan etkilenenler için fon toplamak amacıyla, tüm dünyadaki en büyük uydu bağlantılarından ve TV yayınlarından biri olarak dünya çapında 150 ülkede toplam 1,9 milyar kişi tarafından izlendi.

Kaynak: Bültenler

01 Kasım 2018 Perşembe 08:11

Bohemian Rhapsody, Freddie Mercury, Türkiye, Güncel